Triedy‎ > ‎1.B‎ > ‎

1.B (2017/2018)

Škola v prírode

Žrebčín Topoľčianky
Národný žrebčín, š. p. Topoľčianky svojim významom patrí medzi dôležité európske šľachtiteľské
 a chovateľské centrá ušľachtilých teplokrvných koní. Bol založený v roku 1921. Zameriava sa na chov arabského, lipicanského, huculského a športového koňa. Deti z 1. B triedy navštívili 4. mája 2018 tento žrebčín.

Odpadla nám hodina

V záhradke

Sadenie sekulentov

Výroba kochlíka

Filmové dopoludnie - COCO

Valentín

Srdiečka

Klarisky - knižnica

Hokus pokus

Prvé vysvedčenie

Spoločenská hra

Medovníkový domček

Klokan

Vianočná besiedka 13. 12. 2017

Knižnica
Dňa 12. 12. 2017 sme navštívili mestskú knižnicu na Tomášikovej ulici. S pani knihovníčkami sme sa porozprávali o advente, o zvykoch a činnostiach, aké ľudia voľakedy počas adventu robili. Potom nám prečítali príbeh o dievčatku, ktoré odsúvalo každú žiadosť rodičov o pomoc, až na ne úplne zabudlo. Nakoniec si pod stromčekom našla veľkú krabicu a v nej nápis "Prepáč, zabudol som."
V závere návštevy si deti mohli vytvoriť dokreslením a prilepením obrázkov svoj spoločný Vianočný stromček.

Mikuláš v Ružinove 8. 12. 2017

Zima

Výchovný koncert 13. 11. 2017
Výchovný koncert v DK Ružinov bol zameraný na finančnú gramotnosť. V závere si deti mohli na piesne aj zatancovať.

Dúha
Na hodinách výtvarnej výchovy sme si namaľovali dúhy za dažďa voskovkami a temperovými farbami.

Čítanie žabiatka

Záložky
Na škole bola vyhlásená súťaž o najkrajšiu záložku do knihy a práve dvaja naši chlapci sa ocitli medzi víťazmi. Gratulujeme Dankovi a Samkovi :)

Strašidielka

BIB: UMENIE INŠPIRÁCIOU 20. 10. 2017 tu
Navštívili sme medzinárodnú výstavu ilustrácií v Bratislave. Naším cieľom bolo inšpirovať sa výtvarným umením, ktoré obohacuje náš život krásou, estetikou, citom a nekonečnou farebnou skalou.

Spoznávame svet zvierat 5. 10. 2017
 tu

Dňa 5. 10. 2017 sme boli na exkurzii v našom hlavnom meste. Úsek nosorožcov sme absolvovali s pánom Kollárom, ktorý je dlhoročným ošetrovateľom zvierat v tomto úseku (patria sem: nosorožce, klokany, kone, pštrosy, ...). Tento úsek s nami bola aj babička :) (maminka našej pani učiteľky).

Maľujeme jesenné stromy

Spoločná hodina telesnej výchovy s 1. A tu

Spoznávame svet farieb - teplé a studené tóny tu

Slávostné privítanie prváčikov tu