ŠKD‎ > ‎

stare


        

Deň otcov


Farebné variácie zo soli


Letné športovo-zábavné popoludnie


BIOFARMA 16.6.2014


Servítková technika obrázkov na lekárskych paličkách


Výlet loďou k hradu Devín
 Deň 3. 6. 2014 (v utorok) bol ten pravý deň na náš koncoročný výlet z ŠKD. Vybrali sme sa na plavbu loďou po Dunaji od prístavu až pod hrad Devín. Počas 1,5 hodinovej plavby si deti mohli pozrieť brehy Dunaja na Bratislavskej strane i Rakúskej strane. Stretli sme niekoľko lodí i malých kajakárov. Pod Devínom si zopakovali, čo je to sútok dvoch riek a hlavne, že ide o rieku Dunaj a Moravu. Na lúke pod Devínom si zahrali rôzne hry.


Modelujeme podľa fantázie


Srdiečko pre mamičku


Jarné tvorivé dielne
 Aj tento rok sme zorganizovali pre deti jarné tvorivé dielne. Tentokrát nemuseli deti chodiť po oddeleniach, ale priamo vo svojom oddelení si vyrobili viaceré krásne výrobky. Však posúďte sami.Návšteva Bibiany
Deti z III. a VI. oddelenia navštívili v BIBIANE výstavu kníh pre najmenšie deti z vydavateľstva BUVIK "Domček, domček, kto v Tebe býva". Išlo o magický svet rozprávok, poézie a čarovnej ilustrácie.

    Zároveň si deti prešli veľkou interaktívnou výstavou inšpirovanou jedným z najznámejších európskych príbehov o dobrodružnej ceste hrdinu gréckych bájí Odysea na jeho strastiplnej ceste z Trójskej vojny domov. Cesta s rôznymi zastávkami, na ktorých museli deti riešiť nejednu ťažkú úlohu a dokazovať svoje zručnosti v Kyklopovej jaskyni, v boji so šesťhlavou príšerou Skyllou, prežiť ničivú búrku na mori, zostúpiť do podsvetia, aby si vychutnali pocit šťastného návratu Odysea z Trójskej vojny na Itaku.Pozdrav k MDŽ


Valentín - slimáčik a pohárik


Fašiangové škrabošky


Šaško


SánkarNAŠA SÚŤAŽNÁ NÁSTENKA - prosíme, hlasujte za ňu. ĎAKUJEME :)

http://www.talentagent.sk/galeria_o.php?id=2288&zob=sut2

Vyrábame korčuľky


Spoločenské hry v ŠKD
Deti sa veľmi radi hrajú nové hry Dobble, Tic tac bum, Aktivity, ale radi sa vracajú aj ku kartovým hrám, legu, Človeče, nehnevaj sa, ...Novoročné vyrábanie
Deti si vyrobili jednoduchú ozdobu do kvetináča z PVC fľašky v tvare prasiatka a štvorlístka.


Vianočné výrobky
Z nášho vyrábania to bol napr. adventný kalendár, vianočný pozdrav a svietnik.Netradičný adventný kalendár  
Deti každý deň vylosovali meno jedného dieťaťa z našej skupiny a ten odstrihol kúsok z Mikulášovej brady. 

Hry na dvore - naháňačka so záchranouÚprava školského areálu
Deti sa pripojili k pomocným prácam pri úprave školského areálu, ktoré trvali niekoľko dní.

Aktivita Telegraf - Deti si posadajú na koberec za seba a tak utvoria telegrafické vedenie. Posledný hráč, ktorý sa pozerá na chrbát hráča pred sebou, nakreslí obrázok alebo napíše slovo hráčovi pred sebou na chrbát. Keď príde telegram k prvému hráčovi, porovná sa doručený obsah s pôvodnou správou.

Aktivita Srdiečka - Každé dieťa na farebné srdiečko napíše „Ďakujem ti za ...". Tieto srdiečka môžu darovať každému, komu chcú za niečo poďakovať.


Aktivita Opri sa o mňa - ide o test, do akej miery veria deti svojim kamarátom.

Aktivita V jednom rytme dýchania Deti si ľahnú na zem tak, aby hlava jedného dieťaťa vždy ležala na brušku predchádzajúceho dieťaťa. Takto sa vytvorí had ležiacich detí. Úlohou detí je zladiť svoj rytmus nádychu a výdychu s rytmom dýchania dieťaťa, ktorému leží na brušku. Nakoniec majú všetky deti rovnaký rytmus dýchania.

Aktivita Emócie - Deti sa pokúšajú správne priradiť, aké pocity tváre predstavujú.

Aktivita Zrkadlá - Deti sú rozdelené do dvojíc. Ten, kto je zrkadlom, musí presne kopírovať toho, čo stojí pred zrkadlom.

Aktivita Veselé príbehy 

Aktivita Náhodné dvojice - Deti chodia počas pustenej hudby voľne po miestnosti tak, aby do seba nevrážali a nedotýkali sa. Keď vychovávateľ zastaví hudbu alebo zatlieska, každé dieťa si nájde partnera a postavia sa k sebe chrbtom, chytia sa okolo ramien, za boky, za ruky ...

Aktivita Na Tebe sa mi páči - Deti si na chrbát prišpendlia papier, na ktorých je napísaná veta ,,Na tebe sa mi páči...". Prechádzajú sa po miestnosti a navzájom si píšu na chrbát niečo milé, pekné, čo sa im na danom dieťati páči.

Aktivita Sloní kúpeľ - Deti si vytvoria vzájomne dobre rozumejúce dvojice. Dohodnú sa, kto vo dvojici bude masírovať a kto bude ležať na koberci na bruchu.

Aktivita Evolúcia Na začiatku bolo kuriatko. Z kuriatka sa vyvinula sliepka, potom kohút a nakoniec človek. Z tohoto predpokladu vychádza táto hra.

Hry detí na školskom dvore a preliezačkách:Privítanie prváčikov na našej škole v prvý školský deň:

Comments