ŠKD‎ > ‎

Aktivity klubu

Školský klub pre deti je miestom mnohých aktivít, 

ktoré počas roka realizujeme.

SRDCE 
NA
 DLANI
Program zameraný na sociálno-emocionálny a morálny vývin detí proti násiliu, ktorý pomáha
riešiť ag
resiu, násilie, šikanovanie, týranie, hyperaktivitu, introverziu a rozvíja u detí   empatiu, komunikačné zručnosti, morálne správanie, dobré sociálne vzťahy, súdržnosť
 v triede a spoluprácu školy a rodiny.
 
So súhlasom MŠ SR možno program využívať ako učebnú pomôcku na I.stupni ZŠ, materských školách a v čase mimo vyučovania.
 
V súčasnosti sa program používa v krajinách EÚ, Nemecku, Nórsku, Dánsku, Švédsku, Veľkej Británii, Grónsku, Islande, Fínsku, Lotyšsku,  Kanade, Japonsku, Austrálii a USA.
 
Program je vysoko účinný pre výchovno-vzdelávaciu, preventívnu a intervenčnú prácu učiteľov, výchovných poradcov, koordinátorov prevencie, školských psychológov, špeciálnych a sociálnych pedagógov v materských školách, v základných školách, špeciálnych základných školách, školách pre mimoriadne nadané deti, ale aj pre psychológov v centrách psychologickej prevencie a poradenstva, špeciálno-pedagogických centrách a školských kluboch.
 
Do programu sa zapojili, vyškolili a certifikát dostali aj naši pedagogickí zamestnanci ŠKD a aktívne s ním v čase klubu pracujú.


OLOMÁNIA
Aj v tomto školskom roku 2017/2018 ŠKD pokračuje v projekte OLO pod názvom OLOMÁNIA. Ide o vzdelávací program pre deti bratislavských škôl, ktorý sa snaží vychovávať účastníkov k separovaniu odpadu. 
Každý prvý týždeň v mesiaci prebieha zber PET fliaš a papiera.


Aktivity v ŠKD nájdete rýchlejšie cez Zoznam akcií ŠKD.

Do ZOO s OLO

uverejnené 1. 10. 2018, 3:13 používateľom Martina Čermáková

Deti z 5tich oddelení ŠKD, v utorok 25. 9. 2018, navštívili v poobedných hodinách našu bratislavskú ZOO vrámci projektu OLOMÁNIE. Zvieratkám sme priniesli zeleninku prevažne v podobe mrkvičiek a jabĺčok.
Foto tu.

Letná prázdninová činnosť

uverejnené 25. 7. 2018, 3:18 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 10:47 ]

Prvý júlový týždeň sme pre naše deti organizovali letnú prázdninovú činnosť plnú zábavy, rôznorodých činností a výletov.
1. deň na deti čakali tvorivé dielničky, kde deti tvorili náramky z korálok, príp. si zažehľovali rôzne obrázky a po obede sa išli previesť vláčikom Blaváčikom po historickom centre Bratislavy. Foto tu.
2. deň robili deti stavby z piesku a potom navštívili zvieratká v bratislavskej ZOO a Dinopark. Foto tu.
3. deň sme zahájili športovými disciplínami na školskom dvore a po úspešnom absolvovaní všetkých športových disciplín sme si išli oddýchnuť a trošku aj schladiť do kinosály v nákupnom centre Polus. Deti si pozreli film Lois a ufóni. Foto tu.
4. posledný deň bol v duchu rozprávok a poobednej prechádzky okolo Štrkovca. Foto tu.

Múzeum na kolesách - Etiketa

uverejnené 25. 7. 2018, 3:01 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 9:03 ]

Vo štvrtok 21. júna k nám prišlo Múzeum na kolesách s témou Etiketa - slušné správanie. Všetky deti sa výborne bavili, pretože celé interaktívne predstavenie je spracované vtipnou jednoduchou formou. Deti si mohli na vlastnej koži ukázať, resp. zahrať ako naozajstní herci, ako je potrebné slušne sa správať v autobuse, v cukrárni, v kine alebo divadle a v daždi pri ceste. Foto tu.

Futbalový turnaj

uverejnené 25. 7. 2018, 2:26 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 8:49 ]

Dňa 20. júna sme odohrali futbalový turnaj medzi jednotlivými oddeleniami. Deti sa tešili z hry a sladkej odmeny. Hráčov povzbudzovali ostatné deti z oddelení búrlivým skandovaním.  Foto tu.

Koncoročný výlet - Včelárska paseka

uverejnené 25. 7. 2018, 2:12 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 8:39 ]

Dňa 18. júna sme vzali deti na Včelársku paseku, aby sa dozvedeli viac o živote, správaní včielok, o spracovaní a vyrábaní sladkého medu. Pozreli sme si aj rôzne druhy príbytkov včielok a vysvetlili rozdiel medzi kráľovnou, včielkou, trúdom. Pred odchodom z krásneho areálu Paseky si deti mohli zakúpiť magnetky a medíky. Foto tu.

Plavecký výcvik

uverejnené 25. 7. 2018, 1:59 používateľom Martina Čermáková

Plavecký výcvik pre deti z ŠKD prebiehal v dňoch 16.5.- 24.5.2018 pod vedením PaedDr. Juraja Hečka na plavárni Slovnaft. Cieľom výcviku bolo zvládnuť základy, resp. zdokonaliť plavecké zručnosti. Deti podľa plaveckej výkonnosti trénovali v menších jednotlivých skupinkách.
Foto tu.

Sokoliar u nás v škole

uverejnené 25. 7. 2018, 1:51 používateľom Martina Čermáková

Dňa 2.5 a 3.5.2018 k nám do ŠKD zavítali dravci. Pod vedením sokoliara zo skupiny Peregrínus sa deti na chvíľu stali sokoliarmi a mohli si tak vyskúšať ich prácu. Dozvedeli sa množstvo užitočných informácií a domov si odniesli pekné zážitky. Foto tu.

Veľkonočné tvorivé dielne

uverejnené 25. 7. 2018, 1:26 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 7:53 ]

Tesne pred Veľkou nocou sme pre deti zorganizovali veľkonočné tvorivé dielne. Deti si v jednotlivých oddeleniach vyrobili veľkonočné výtvory s použitím rôznorodého materiálu, ktorými si mohli doma vyzdobiť izbičku. Napr. si mohli vyrobiť rôzne zapichovacie ozdôbky do kvetináča, vyzdobili si kartónové vajíčko alebo zajačika bavlnkami, veľkonočný pozdrav, z papierového taniera zajačika alebo hniezdo kuriatok, z wc roliek veľkonočné zvieratká,  z vŕbových prútikov ozdôbku na zavesenie a veľa iných. Foto tu.

Fašiangový karneval

uverejnené 25. 7. 2018, 1:18 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 25. 7. 2018, 1:22 ]

Začiatkom februára sme sa všetci zišli v DK Ružinov na fašiangovom karnevale. Deti predstavili svoje masky, vytancovali sa dosýta a so sladkou odmenou sa vrátili späť do školy. Foto tu.

Zbierka starých mobilov - Lienka pomoci

uverejnené 11. 5. 2018, 3:00 používateľom Martina Čermáková

Naša škola v spolupráci s nadáciou SOCIA a so spoločnosťou Orange sa zúčastnila do zbierky starých mobilov. Do zbierky sa zapojilo 11 detí  a 1 pani vychovávateľka. Spoločne sme vyzbierali spolu 40 mobilných telefónov a 1 tablet, ktoré sme slávnostne odovzdali na predajni Orange v Poluse dňa 30 . 1. 2018. Deti boli odmenené sladkým poďakovaním. Ďakujeme každému, kto prispel na dobrú vec. Foto tu.

1-10 of 166