Jarné brigády rodičov, detí a učiteľov

uverejnené 8. 5. 2013, 13:44 používateľom Neznámy používateľ   [ aktualizované 11. 5. 2013, 15:25 ]
Správy z TV Ružinov môžete vidieť TU a tiež aj TU.

Dve veľké brigády rodičov, učiteľov a žiakov sa niesli v pokračujúcej myšlienke Malého princa, ktorý čistí svoju planétu, svoje "sopky", aby ju urobil krásnou pre svoju ružu..., ktorá bola pre neho taká dôležitá.

Historicky 4. a 5. oficiálna brigáda školy otvorila jarnú sezónu, projekty, sadenie a nové vízie krajšej školy a to    13.apríla a 8.mája 2013 od 8:00 až do 12:00.

Urobilo sa mnoho dôležitej práce:
Natrel sa pás pergol zelenou farbou, vyčistili sa všetky plochy od lístia a buriny, zrovnal sa so zemou veľký kopec hliny a poroznášal sa pre ďalšie sadenie, vyčistili sa zarastené kríky od špiny a buriny, posadili sa prvé jahôdky do školskej záhrady, nachystali sa drevené mreže pre ťahavé ruže, osadil sa kamenný chodník, vstupná slavo-brána do detskej časti nášho areálu, posadili sa kvietky pozdĺž celého chodníka v areáli. Posadili sa 4 čarokrásne magnólie, 2 orechy, javory, jedlé gaštany a ďalšie stromčeky. Veľkou pýchou sa stalo naše srdce plne ruží v strede školského areálu, ktoré sa stalo skvostnou dominantou školy. V druhej brigáde sa natrel sa posledný kus plota školy, podarilo sa natrieť ďalšiu stenu A pavilónu fasádnou farbou, vyčistil sa veľký kus buriny a kríkov medzi A a B pavilónom, odstránili sme buriny pod kríkmi v celom areáli, vrátane úpravy detského betónového ihriska. Úspešne sme zvládli nasadenie prvej časti detského kolesového ihriska, ozdobili sme stromčeky kamienkami a mulčovacou kôrou, opravil sa detský chodník z vonkajšej dlažby a mnoho ďalšieho.


VEĽKÉ  ĎAKUJEME patrí našim žiakom - ružiam, pretože prišli v ešte väčšom počte, ako na 1. brigáde. Potešili nás usilovní a neúnavní rodičia, ktorí obetovali svoj voľný čas,aby tak ukázali nám i svojim deťom, aké krásne je spoluvytvárať školu, resp. svoju planétu. Poďakovanie patrí aj nášmu vicestarostovi, Ing. Buocikovi, ktorý s nami strávil viac ako 2 hodiny v intenzívnej práci a podporil celú akciu aj finančne. Zahanbiť sa ale nenechali ani pedagógovia na čele s p. riaditeľkou. Bolo nádherné pozorovať všetkých s veľkým odhodlaním a pracovnou iskrou v oku...

"Púšť robí krásnou, že niekde ukrýva studňu..."

Tým najcennejším pokladom a cieľom našich snáh nie je urobiť areál krásny, ale objaviť v spoločnej snahe studňu - poklady uprostred všedného života - objaviť zdroje radosti, ktorými sú osobnosti detí, ktoré vedia s takým nadšením a zapálením pre niečo žiť, sú to stretnutia, úsmevy, pomoc, ktorú si vzájomne prejavíme..
Sme radi, že sme sa stretli, že sme v tieto dni boli spolu...

Nižšie môžete vidieť fotky z oboch brigád:


Comments