PIKOPRETEK 2019

uverejnené 2. 5. 2019, 13:47 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 3. 5. 2019, 2:27 ]
Vo štvrtok, 25. apríla 2019, sa na Železnej studničke konal 21. ročník matematicko – športovej súťaže  Pikopretek, Súťaže sa zúčastnili aj žiaci našej školy, ktorí pretekali v 4 členných družstvách v jednotlivých vekových kategóriách.

Deti museli odbehnúť lesom takmer 5 km a popritom splniť zaujímavé matematické, logické a športové úlohy na jednotlivých stanovištiach. Tohtoročná súťaž sa niesla v duchu knihy Harry Potter.

Hodnotil sa čas, za ktorý družstvá prešli trať a množstvo nazbieraných kúziel, ktoré sa neskôr premenili na “bonusové minúty” a odčítali sa od konečného času.

Najlepší výsledok dosiahli naši siedmaci – Dida Platznerová, Samko Toman, Andy Lauermann a Oliver Horváth, ktorí  sa umiestnili na 2. mieste z 36 družstiev.

Vynikajúce 3. miesto spomedzi 30 družstiev si vybojovali naši ôsmaci – Nikolas Monosi, Danko Vohnout, Vilko Ambruš a Benji Pšenko.

Krásne 7. miesto zo 43 družstiev získali naši šiestaci – Tomáško Tomaškovič, Domko Sýkora, Maťko Malý a Lukáš Zvozil.

Naši piataci – Tomáško Ondrčka, Janko Fisher, Oliver Vajsochr a Matko Nagy, ktorí sa súťaže zúčastnili po prvýkrát sa tiež nenechali zahanbiť a vybojovali si veľmi pekné 12.miesto z 36 družstiev a aj naše piatačky – Sárka Pompášová, Danielka Chovancová, Emka Fedičová a Monika Kohútová obstáli v konkurencii veľmi dobre a obsadili 18. miesto z 36 družstiev.

Všetkým ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a gratulujeme im ku krásnym výsledkom.

FOTO tu

vysledky viď dole v prílohe

Ċ
Zuzana Stenová,