Pikopretek - matematicko-športová súťaž

uverejnené 26. 4. 2014, 4:29 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 4. 5. 2014, 5:21 používateľom Zuzana Stenová ]

Naši žiaci opätovne zaznamenali veľký úspech v rámci celej Bratislavy. Vo štvrtok 24.4.2014, na Železnej studničke vybojovali piataci a siedmaci 4. a 6. miesto z 28 najlepších bratislavských škôl a gymnázií. V rámci ružinovského obvodu sa naši žiaci umiestnili najlepšie.
115 družstiev v 4 kategóriách sa popasovalo s úlohou vesmírnych dobyvateľov vyslaných na tajomnú planétu X. Náročné logické, matematické a športové úlohy spojené s rýchlosťou a šikovnosťou testovali najlepších bratislavských žiakov.
Do súťaže sme poslali dve družstvá s týmito umiestneniami:

4. miesto - v kategórii 5 - Zelmanová, Blanár, Fontaniová a Mareková

6.miesto - v kategórii 7 - Pisoňová, Malina, Džino, Engerer
Naši siedmaci síce dosiahli v matematickej časti plný počet bodov, ale nepodarilo sa im ušetriť čas...

Všetkým deťom úprimne gratulujeme!!!

Oficiálne výsledky súťaže môžete nájsť na stránke P-MAT alebo aj nižšie v prílohách. O celej súťaži pripravila krátku informáciu aj TV Ružinov.
Ċ
Viktor Križo,