Pikopretek - matematická súťaž

uverejnené 20. 4. 2012, 12:05 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 28. 4. 2013, 6:50 ]
Pokladňu úspechov a potešujúcich správ v tieto dni obohatila i správa na internete, že naši žiaci obsadili vysoké miesta medzi najlepšími bratislavskými školami v dlhoročnej matematicko-športovej súťaži PIKOPRETEK. Cieľom súťaže je hravou a zábavnou formou sprístupniť deťom matematiku, logické, tvorivé a kreatívne aktivity, v ktorých medzi sebou a časom zápasia jednotlivé školy v jednotlivým ročníkových kategóriach. Ak porovnáme výsledky aj s minulým rokom, dosiahli sme tieto úspechy a aj pokroky:

5.A + 5.B = Samuel Strečko, Aleksa Džina, Nikol Pisoňová, Jakub Lukáč získali 4. miesto z 22 bratislavských škôl. Veľká radosť a matematická udatnosť. Súťažili a získali skoro najvyšší počet bodov za úlohy. Stratili akurát body na čase, keď už nevládali utekať:)

6.A = Silvia Maťková, Ervín Cutlac, Milan Vorlíček, Jakub Makóny - získali 6.miesto (z 27 škôl) oproti minuloročnému 10.miestu. Teším sa zlepšeniu a z práce, ktorú odviedli.

7.A = Dávid Koiš, Peter Ružička, Tomáš Pajdlhauser, Juraj Šutlák - výraznejší pokles v umiestnení oproti minulému roku spôsobili hlavne personálne zmeny súťažiacich na poslednú chvíľu. Dvaja nacvičení a matematicky zdatní žiaci nám na poslednú chvíľu ochoreli.

8.A = Mišo Kovačovič, Rišo Vojtek, Matúš Rozvadský, Martin Pavlačka - získali 11.miesto z 27 škôl. Tešíme sa ich usilovnosti a snahe. V minulom roku sa nezúčastnili vôbec, tento rok presvedčili, že patria do lepšej polovice škôl:)