Olympiáda v slovenskom jazyku a literatúre

uverejnené 13. 12. 2015, 4:10 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 22. 12. 2015, 2:16 ]

Veľkú radosť nám urobil deviatak Aleksa Džino, ktorý v obvodnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry získal krásne prvé miesto

Konkurencia bola veľká. Súťažiaci absolvovali písomnú časť – vedomostný test s 25 úlohami zameranými aj na čitateľskú gramotnosť. Ďalšou úlohou bola transformácia uvedeného textu na iný slohový útvar. A v poslednej časti - ústnej bolo treba predniesť príhovor k spolužiakom na tému ochranu prírody.

Aleksa všetky úlohy excelentne zvládal a bude nás reprezentovať v krajskom kole. Veríme, že úspešne , veď už teraz mu všetci držíme palce.

Aleksovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Gratulujeme a ďakujeme aj p.učiteľke Bálintovej, ktorá ho na súťaž pripravovala.