Matematický klokan 2013

uverejnené 21. 4. 2013, 6:15 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 22. 4. 2013, 13:18 ]
No, máme tu výsledky matematického Klokana, medzinárodnej súťaže v matematike. Ide azda o najväčšiu matematickú súťaž, rozvíjajúcu všetky najdôležitejšie zručnosti z matematiky: čítanie s porozumením, prácu s textom, grafmi, tabuľkami, obrázkami, predstavivosťou, tvorivosťou, vizualizáciou, číslami, geometrickými útvarmi. Žiak musí stihnúť urobiť čo najviac z 25 úloh za 60 minút, čo nie je veľa času. Tento rok bolo viac ako 7 miliónov súťažiacich na svete z 50 krajín Európy, Ázie, Ameriky a Afriky! Tentoraz úlohy pripravovali na Cypre.
Na zozname najúspešnejších žiakov sa i tentoraz objavili aj mená z malej školy v ružinovskom sídlisku, Medzilaborecká. Pozrime sa bližšie na top výsledky:

1.A - Jeck - 100 %, Machalíková - 90 %.

1.B - T. Tarišková - 100 %, A. Tarišková - 100 %, Stratov - 91,7 %, Kaschtanov - 91,7 %, Herceg - 90 %,

2.A - najúspešnejšia z triedy bola Anka Žilinčárová,

2.B - najúspešnejší z triedy bol Chuan,

3.A - najúspešnejšia z triedy bola Ninka Rozvadská,

3.B - najúspešnejší z triedy bol Dávid Zlámal,

4.A - najúspešnejšia z triedy bola Barborka Zelmanová,

5.A - Kolníková Mirka - 93,5 %, Cibula Mirko - 89,7 %,

6.A - Džino Aleksa - 93,6 %,

6.B - Pisoňová Nikol - 94,4 %,

7.A - najúspešnejší z triedy bol Ervín Cutlac,

8.A - najúspešnejší z triedy bol Jakub Hinca,

9.A - najúspešnejší z triedy bol Matúš Rozvadský.

Všetkým účastníkom gratulujeme a tešíme sa z úspechov, ktorými preukázali veľkú radosť matematickému kráľovstvu na našej škole:) Musíme konštatovať, že mnohí žiaci na sebe začali výrazne pracovať a ich chuť a práca sa prejavuje aj v lepších výsledkoch na celonárodných výherných listinách...