Matematický KLOKAN 2012

uverejnené 11. 4. 2012, 13:14 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 3. 5. 2012, 9:03 ]
No, a máme tu výsledky matematického Klokana, medzinárodnej súťaže v matematike. Ide azda o najväčšiu matematickú súťaž, rozvíjajúcu všetky najdôležitejšie zručnosti z matematiky: čítanie s porozumením, práca s textom, grafmi, tabuľkami, obrázkami, predstavivosťou, tvorivosťou, vizualizáciou, číslami, geometrickými útvarmi. Žiak musí stihnúť urobiť čo najviac z 25 úloh za 60 minút, čo nie je veľa času.

Tento rok riešilo 66 914 žiakov na 1 397 školách v SR súťažné úlohy. Z nich sa na zozname najúspešnejších objavili aj niektoré mená malej školy v ružinovskom sídlisku Medzilaborecká. Pozrime sa bližšie na top výsledky:

1.A - Vilko Ambruš, Daniel Vohnout a Anna Žilinčárová (so 100 % úspešnosťou, 1.miesto v SR v svojej kategórii).
2.A - najúspešnejšia z triedy bola Kristínka Horňáková,

2.B - najúspešnejšia z triedy bola Kristínka Manďáková,

3.A - Barborka Zelmanová (95 % úspešnosť v SR),

4.A - najúspešnejšia z triedy bola Mirka Kolníková,

5.A - Samuel Strečko (vynikajúca 96,2% úspešnosť), Adam Jakabovič (92,7 %),

5.B - Pisoňová Nikol (96,8 %), Jakub Lukáč (94,3 %),

6.A - Ervín Cutlac (90,6 %) - Ervín v minulom roku ako úspešný riešiteľ dosiahol 80,5 %. .

7.A - najúspešnejší z triedy Jakub Hinca - v tomto šk. roku jeho úspech stúpol taktiež  o viac ako 30 %, ale výsledok sa ešte nedostavil až tak výrazne.

8.A - Matúš Rozvadský (neuveriteľných 99,6 %) - Matúš v minulom šk. roku získal 66,3 %. Famózny úspech. Až o tretinu lepší úspech.

9.A - najúspešnejšia z triedy Terézia Zborníková.

Všetkým účastníkom gratulujeme a tešíme sa z úspechov, ktorými preukázali veľkú radosť matematickému kráľovstvu na našej škole:) Musíme konštatovať, že mnohí žiaci na sebe začali výrazne pracovať a ich chuť a práca sa prejavuje aj v lepších výsledkoch na celonárodných výherných listinách...