Matematická súťaž MATBOJ

uverejnené 13. 11. 2016, 15:08 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 13. 11. 2016, 15:56 ]
Aj tento rok sme sa so žiakmi opäť zúčastnili matematickej súťaže MATBOJ. Žiaci súťažia v 4-členných družstvách a ich úlohou je získať čo najlepšie hodnotenie v organizovanej hre, pričom postup v tejto hre závisí jednak od strategických a logických schopností, ale aj od počtu vyriešených príkladov, za ktoré získava družstvo ťahy v tejto hre. Vyhrať teda môže aj družstvo, ktoré nevyrátalo najväčší počet príkladov, ak sa mu podarí spraviť lepšie ťahy a rozhodnutia v hre. 
Úlohy v Matboji sú školského typu, ale aj netradičné, vyžadujúce tvorivý prístup, alebo obyčajný “sedliacky rozum”. Ani tento rok naši žiaci nesklamali a skončili na pekných miestach:
  • najlepšie obstáli už skúsení ôsmaci (D. Populová, P. Pisoňová, A. Blanár, T. Strečko) skončili na krásnom 7. mieste z 22.družstiev,
  • nezaostali ani naši najmenší - piataci (J. a S. Kvačkovci, S. Toman, Š. Ollé), ktorí sa súťaže zúčastnili po prvý krát a skončili na peknom 13. mieste z 22. družstiev,
  • no nakoniec nesklamali ani žiaci 6.r. (N. Monosi, D. a D. Cejovci, B. Pšenko) , ktorí skončili na 18. mieste z 24 družstiev a na 13. mieste z 18. družstiev skončili žiaci 7.r. (K. Horňáková, M. Tomová, A. Pečenka, S.Šulc)
Ak chcete vidieť viac foto, kliknite na fotku.
https://goo.gl/photos/1hmiFQLDJeB6vCDP8

Comments