MAKSÍK, MAKS, Všetkovedko výsledky

uverejnené 18. 6. 2012, 13:33 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 17. 9. 2012, 7:44 používateľom Ľuba Jarošová ]
Celoročná matematická korešpondenčná súťaž firmy
EXAM pod názvom MAKS - známa už mnoho rokov v matematických kruhoch sa v našej škole objavila medzi výberom detí, ktoré pod vedením p. uč. Križa na matematickom krúžku počas celého roka pracovali na matematických zručnostiach a cvičili sa v logickom myslení a práci s porozumením.

Táto ich snaha vyústila v závere školského roka do výborných výsledkov:

- Matúš Rozvadský, žiak 8.A triedy, sa  umiestnil na 10.mieste v Bratislavskom kraji s diplomom hviezdy matematického neba:)

- Nikol Pisoňová, žiačka 5.B triedy, získala diplom 2-násobnej hviezdy matematického neba v rámci Slovenskej republiky.

Okrem nich popredné umiestnenie v SR získali  aj Jakub Hinca (7.A), Ervín Cutlac (6.A) , Samko Strečko a Aleksa Džino (5.A).

V súťaži MAKSÍK
na 1.stupni to bolo takto: Darček a titul Najmúdrejší Maksáčik boli pridelené súťažiacim, ktorí sa so svojimi výsledkami zaradili medzi 30% najúspešnejších.

V kategórii Maksík 2 to boli súťažiaci, ktorí získali aspoň 144 bodov - u nás najlepší získal 150 bodov – Matej Žiška z 2.B a 147 bodov – Michal Horák z 2.B
.

V kategórii Maksík 3 bolo potrebných aspoň 144 bodov - u nás najlepší získal 150 bodov – Peter Hambek z 3.A a 147 bodov – Barbora Zelmanová z 3. A
.

V kategórii Maksík 4 stačilo 141 bodov - u nás najlepší získal 114 bodov – Miroslav Cibuľa

Súťaž VŠETKOVEDKO -
zameraná na veľký súboj o namúdrejšieho medzi najbystrejšími (testové úlohy zo všetkých predmetov a všeobecných znalostí a schopností). Vyskúšalo si to 5 žiakov z tretieho a 5 žiakov zo štvrtého ročníka. Ako teda naši najbystrejší skončili?

3. ročník – najlepšie skončila Terezka Kolníková, na 46. mieste z 2699 detí

4. ročník – najlepšie skončila Mirka Kolníková, na 6. mieste a Paľko Porubanec, tiež na 6. mieste z 2509 detí. Titul Všetkovedka získal aj Mirko Cibula.

Všetkým zo srdca prajeme veľa ďalších matematických úspechov.