Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

uverejnené 2. 3. 2013, 3:24 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 2. 3. 2013, 9:40 používateľom Martina Čermáková ]

V dňoch 27. a 28. februára sa v našej škole uskutočnili školské kolá recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Deti sa týmto spôsobom učili prejaviť sa umelecky, odbúravať stres, trénovať sa vo vzájomnom počúvaní. Žiaci, ktorí sa zúčastnili tohto kola boli víťazmi triednych kôl.

1.stupeň prezentovali: Laura Véghová, Anka Žilinčárová (2.A), Adamko Cigánek (2.B), Dominik Vlnka, Ninka Rozvadská, Miška Kelová, Nikita Slapansky, Samko Végh (3.A), Tamara Bjelová, Marián Tĺčik, Žofia Hudecová, Emka Rázusová (3.B), Nina Gergieva, Patrícia Pisoňová (4.A).

2.stupeň prezentovali: Pavol Porubanec, Miroslav Cibuľa, Gabriel Baran (5.A), Dorotka Richnáková, Olívia Kleinová (6.A), Nikol Pisoňová, Lucia Sklenárová, Vanesa Šteffeková (6.B), Karolína Miklušičáková, Silvia Maťková, Tatiana Zečevičová, Monika Sitárová, Ľudka Rábelyová (7.A)

Súťaž v prednese nakoniec dopadla takto:

I. kategória:
 POÉZIAPRÓZA

1. miesto
Dominik Vlnka
Adam Cigánek
 postupujú do okresného kola
2. miestoNina Gergieva
Patrícia Pisoňová

3. miesto
 Nina Rozvadská
Žofia Hudecová

Miška Kelová
ocenenie za prednes vlastnej tvorby

II. kategória:
 POÉZIAPRÓZA

1. miesto
neudelila
Karolína Miklušičáková
 postupuje do okresného kola
2. miestoDorotka Richnáková
Silvia Maťková, Tatiana Zečevičová

3. miesto
neudelila
Monika Sitárová, Nikol Pisoňová

Všetkým ďakujeme za účasť, víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj v okresnom kole.

učitelia slovenského jazyka