1. miesto v MATBOJI

uverejnené 27. 10. 2012, 16:15 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 22. 12. 2012, 3:56 ]

Hneď prvá súťaž v tomto školskom Roku dieťaťa dopadla v piatok 26.októbra 2012 úspešne. V Mlynskej doline sa uskutočnil tradičný súboj matematických družstiev z najvýznamnejších bratislavských škôl, ktoré si tu zmerali sily. Súťaže sa opäť zúčastnili naši žiaci a tentoraz nás mimoriadne prekvapili. Štvorica našich šiestakov zložená z Riša Pokorného, Nikol Pisoňovej, Aleksa Džinu a Samka Strečka získala úžasné 1. miesto.
Nezaháľali ani naši žiaci 5. ročníka, ktorí obsadili pekné 7. miesto a žiaci 8. ročníka obsadili 6. miesto. Viac nájdete aj vo výsledkovej listine priamo tu.

Téma súťaže MATBOJ bola o kráľovi, ktorý si hľadal nástupcov za seba a svojich radcov. Deti mali kartičku, kde mali mená svojho kráľa a 5 radcov. Úlohou bolo dostať kráľa čo najvyššie. Kto bol prvý stal sa kráľom. Zároveň posúvali aj svojich radcov opäť, čo do najvyššej úrovni. Ich kráľ mohol byť zároveň radcom inej skupiny a aj radcovia mohli patriť iným alebo boli kráľmi druhých skupín. Takže sa posúvali navzájom:) Bolo to rôzne bodované - riešením príkladov sa posúvali ďalej, zároveň získavali body aj za samotné príklady, aj za stratégiu hry. Veľmi pekná, tvorivá a strategická matematická súťaž.

V ich úspechu im veľmi pekne gratulujeme a už teraz im prisľubujeme i sladkú odmenu:)