Úspechy školy

Naši žiaci a učitelia získali nasledovné ocenenia a úspechy (usporiadané od najnovších po tie najstaršie - o niektorých sa bližšie dočítate aj v článkoch nižšie):

Ocenenia žiakov:

Šk. rok 2018/2019

Šk. rok 2017/2018
  1. Kubánske veľvyslanectvo tu
  2. Bratislava, moje mesto 2018 tu
  3. Maľovačky tu
  4. Pikopretek tu
  5. Ocenenie talentovanej mládeže primátorom mesta Bratislavy tu
  6. Pikopretek tu
  7. Ružinovský idol 9 tu
  8. Klokan tu
  9. Ypsilon tu
  10. Školské kolo PYTAGORIÁDY tu
  11. YPSILON tu

Šk. rok 2016/2017
  1. Pikopretek tu 
  2. Naši národní buditelia - José Martí a Ľudovít Štúr - M. Hanták 3.B - 1. miesto tu
  3. Maskot 2017 - výtvarná súťaž Victour - V. Beňo 3.C - 1. miesto tu
  4. Ružinovský galavečer športovcov 2017 tu
  5. Pikopretek tu
  6. Ružinovský idol 8 - 2016/2017 - L. Lackovič 7.B - 1. miesto tu
  7. Klokan tu
  8. Okresné kolo PYTAGORIÁDY tu
  9. Testovanie 5 tu
  10. Okresné kolo MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY - úspešní riešitelia Samko Kvačka a Vova Kashtanov (obaja z 5.B) tu
  11. Všetkovedko tu
  12. Stroj na jednotky tu
  13. Matematická súťaž MATBOJ 2016 - naj výsledok našich žiakov: 7. miesto z 22 (P. Pisoňová, D. Populová, A. Blanár, T. Strečko) tu 

Šk. rok 2015/2016
  1. SPORTmaniak CUP - ZŠ Medzilaborecká - 1.miesto tu
  2. Projekt KOMPARO tu
  3. Vojaci očami detí - Soňa Brandisová, Michaela Papánková  tu
  4. Výtvarná súťaž - „Naši národní buditelia Ľudovít Štúr - José Martí.

     Emma a VeronikaValachové, 

    Kristína Rozičová -

     2 cena tu

  5. Ružinovský Idol 2016 - Natálka Nagyová 1.C - 2. miesto tu
  6. PIKOPRETEK 2016 tu
  7. Výtvarná súťaž  tu
  8. Atletika - Bavme deti športom  tu
  9. Okresné kolo MO - úspešná riešiteľka Monika Tomová - 6.B tu
  10. Okresné kolo Pytagoriády - Samko Toman a Nikol Machalíková - 4.A, Samko Kvačka a Jakubko Kvačka - 4.B, Miško Planý - 3.C a Veronika Valachová - 3.B tu
  11. Vesmír očami detí - úspešná Nikolka Marcelová z 1.C tu
  12. VŠETKOVEDKO u nás v škole a v celej SR tu
  13. Okresné kolo Šaliansky Maťko - 3. miesto - Vaneska Fontániová (7.A) tu
  14. Krajské kolo olympiády v SJ a L - 2. miesto - Aleksa Džino (9.A) tu
  15. Okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z5 a Z9 - úspešní riešitelia : Samko Strečko (9.A), Aleksa Džino (9.A) a Anička Žilinčárová (5.A) tu
  16. Olympiáda v slovenskom jazyku a literatúry - 1. miesto - Aleksa Džina (9.A) tu
  17. Anglická súťaž v SCRABLE - 3. miesto - Emka Malatinská (7.A) tu


Šk. rok 2014/2015
  1. Hľadá sa energia - 1. miesto -  Nikol Pisoňová (8.B), Richard Pokorný (8.B), Sofia Mačurová (5.B), Dávid Zlámal (5.A)

  2. Original English Prose and Poetry Competition v angl. jazyku POÉZIA: 1. miesto - Radoslav Máčaj (7.A) a 1. miesto - Silvia Maťková z (9.A) tu
  3. Ružinovský Idol 2015 - 1. miesto - spev - Lea, Nina, Vaness, Ema, Ela a Vilko, úspešné ocenenie získali aj malé tanečnice s choreografiou Birthday tu
  4. Okresné kolo PYTAGORIÁDY - úspešní riešitelia : Samuel Kvačka (3.B), Andrej Zhang (3.B), Samuel Toman (3.A), Jakub Kvačka (3.B), Nicol Machalíková (3.A), Benjamín Jeck (3.A), Sofia Mačurová (5.B), Aleksa Džino (8.A), Samuel Strečko (8.A) tu
  5. Európa v škole - 1. miesto v obvodnom kole v kategórii 3 v literárnej časti obsadila naša žiačka z 9.A Karolína Miklušičáková tu
  6. Okresné kolo Matematickej olympiády Z5 - úspešní riešitelia : Sofia Mačurová (5.B),Richard Rusnák (5.A) tu
  7. Všedkovedko - súťaž všeob. vedomostí žiakov (2.12.2014) tu 
  8. Olympiáda v slovenskom jazyku a literatúre -  Cutlac Ervin - 9.A - 4. miesto, od 3. miesta ho delil len 1 bod tu
  9. Matematická súťaž MATBOJ november 2014 - 1. miesto - 8.r. (N. Pisoňová, V. Závadová, A. Džino, J. Lukáč) 3. miesto - 6.r. (P. Pisoňová, D. Populová, A. Blanár, T. Strečko) 3. miesto - 5.r.(S. Mačurová, R. Rusnák, S.Šulc, D. Zlámal) tu
  10. Naj nástenka - 1.miesto - trieda 4.A tu

Šk. rok 2013/2014
  1. Energia zblízka - fyzikálna súťaž - 1.miesto v SR (Nikol Pisoňová, Rišo  Pokorný a Dávid Malina zo 7.B) a 6.miesto (Aleksa Džino, Matej Zajíc, Samko Strečko zo 7.A), máj 2014 tu
  2. anglická súťaž v kreatívnom písaní Original English Prose and Poetry Competition na téma je „Shadowlands - 1.miesto Olívia Kleinová a Radoslav Máčaj, 2.miesto - Matúš Korbeľ a Lea Chandogová tu
  3. Medzinárodná matematická súťaž KLOKAN zanecháva v našej škole tieto najlepšie výsledky, z celého Slovenska dosiahli vysokú úspešnosť žiaci: žiaci: 5.A - Zelmanová - 95,3 %., 7.A - Strečko - 87,1 %, 7.B - Pisoňová - 83,6 %, Lukáč - 95,5 %, 8.A - Makóny - 90,8 %, (apríl 2014) tu
  4. PIKOPRETEK, matematická súťaž - 4. miesto v celej BA - žiaci z 5.A, a 6.miesto - žiaci zo 7.A+7.B (apríl 2014) tu
  5. Vesmír očami detí - naše naj Olívia Kleinová a Veronika Maráková tu
  6. Okresné kolo Matematickej olympiády - úspešní riešitelia : Nicol Pisoňová (7.B),Ervín Cutlac (8.A) tu
  7. Okresné kolo Pytagoriády  - úspešní riešitelia : Brandisová Soňa (3.B), Žilinčárová Anna (3.A), Zlámal David (4.B), Rozvadská Nina (4.A), Zelmanová Barbora (5.A), Pisoňová Nikol (7.B) a Strečko Samuel (7.A) (marec 2014) tu
  8. Európa v škole - 1. miesto - Hanka Cibuľová (3.A) a Olívia Kleinová (7.A) tu
  9. Výtvarné ocenenie - 1.miesto - Olívia Kleinová - súťaž o návrh novej žiackej knižky - ŠEVT tu
  10. Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka - 3.miesto Ervín Cutlac (december 2013) tu
  11. Všedkovedko - súťaž všeobecných vedomostí žiakov, úspešní žiaci: Dominik Stratov (2.A), Letícia Šubová (3.B) a Ninka Rozvadská (4.A) (december 2013) tu
  12. Informatická súťaž IBOBOR -  1. miesto: Dianka Džino zo 4.A a Dávid Zlámal zo 4.B a ďaľší úspešní žiaci (november 2013) tu
  13. Súťaž Deň 112 očami detí, Samko Chovanec, 2.miesto (november 2013) tu
  14. Škola grafitov - Rišo Pokorný a Palino Brenský tu
  15. Celoslovenská výtvarná súťaž Zvuky farieb - Ema Ďuricová - 14. miesto z 2900 prác Slovenska (november 2013) tu
  16. MATBOJ, matematická súťaž - 4. miesto v celej BA - družstvo :Barborka Zelmanová, Niki Pisoňová, Aleksa Džino, Ervín Cutlac -  (november 2013) tu
  17. Florbalový turnaj 2013 - 2.miesto - žiaci 5.A, 6.A a 7.AB. (október 2013) tu


Šk. rok 2012/2013

  1. Ružinovský idol 2013 - 2.miesto - Nikola Pisoňová, úspešné ocenenie získali aj prváčky - mažoretky tu
  2. Pikopretek, matematická súťaž - 2.miesto - Jakub Hinca, Tomáš Pajdlhauser, Dávid Koiš, Juraj Šutlák z 8.A, 5.miesto - Nikol Pisoňová, Jakub Lukáč, Aleksa Džina, Lucia Sklenárová zo 6.A (apríl, 2013) tu
  3. Súťaž Bratislava - moje mesto, literárne práce - Olívia Kleinová - 1.miesto (apríl 2013) tu
  4. Anglická súťaž OEPPC 2013. POÉZIA: 1.miesto - Beáta Zborníková a 2.miesto - Monika Sitárová zo 7.A, PRÓZA: 2.miesto - Jakub Hinca z 8.A. (apríl 2013) tu
  5. Kresba roka 2013 Ružinov získala v našej škole 3.miesto v 4.A - Elenka Marková a ďalšie úspešné mená: Jakub Dóka z 5.A a Anka Žilinčárová z 2.A (apríl 2013) tu
  6. Medzinárodná matematická súťaž KLOKAN zanecháva v našej škole tieto najlepšie výsledky, z celého Slovenska dosiahli vysokú úspešnosť žiaci: žiaci1.A - Bjeck - 100 %, Michalíková - 90 %, 1.B - T. Tarišková - 100 %, A. Tarišková - 100 %, Stratov - 91,7 %, Kaschtanov - 91,7 %, Herceg - 90 %3.B - Zlámal - 78,9 %, 4.A - Zelmanová - 70 %., 5.A - Kolníková - 93,5 %, Cibula - 89,7 %, 6.A - Džino - 93,6 %, 6.B - Pisoňová - 94,4 %, 7.A - Cutlac - 78,8 %, 9.A - Rozvadský - 84,6 % (apríl 2013) tu
  7. Aleksa Džino (1.) a Nikol Pisoňová (2.) obsadili prvé dve miesta na okresnom kole biologickej olympiády a postupujú obaja za Ružinov do krajského kola (apríl 2013) tu
  8. Ninka Rozvadská z 3.A - 1. miesto v okresnom kole v matematickej pytagoriáde, Mirka Kolníková (5.A - 3.miesto) Nikol Pisoňová (6.B - 4.miesto). Medzi úspešnými riešiteľmi boli aj naše hviezdy Barborka Zelmanová (4.A), Paľko Porubanec (5.A), Samuel Strečko, Aleksa Džino a Jakub Wágner (6.A), Jakub Makóny (7.A). (marec 2013) tu
  9. Európa v škole - okresné kolo - literárne práce: Jakub Nižník (3.A, 1. miesto, Bratislava), Olívia Kleinová (6.A, 2.miesto, Rôznorodosť kultúr očami slovenskej ovečky), Peter Ružička (8.A, 2.miesto, V jednote je sila) a výtvarné práce: 3.A - Oleg Mazúr (1.miesto), Nina Rozvadská, Diana Džino, (2.miesto), Nicolas Soviar (3.miesto) tu
  10. Všetkovedko - celoslovenská súťaž vo všeobecných poznatkoch. Naše deti získali v počte viac ako 6000 detí Slovenska v jednotlivých kategóriách. 5.A - Paľko Porubanec (9.miesto) a Mirko Cibuľa (10.miesto), 4.A - Barborka Zelmanová (35.miesto), 3.A - Ninka Rozvadská (18.miesto) tu
  11. Celobratislavská matematická súťaž MATBOJ - 1.miesto - 6.ročník (Pisoňová, Strečko, Džino, Pokorný). V kategórii 5 sme získali pekné 7.miesto a v kategórii 8 krásne 6. miesto tu


Šk. rok 2011/2012

  1. Spoločný obraz našich žiakov 5.A v medzinárodnom vedeckom projekte Maľujeme farbami zeme bol vybratý na medzinárodnú výstavu a bude kolovať po krajinách EÚ. (jún 2012)
  2. Mirka Kolníková a Paľko Porubanec zo 4.A - získali 6.miesto z 2509 detí SR v súťaži Všetkovedko. Titul Všedkovedko získal aj Mirko Cibula zo 4.A (jún 2012)
  3. Emka Ďuricová, 3.A - 6.miesto vo výtvarnej súťaži Energia v tvojom regióne (jún 2012).
  4. Celoročná matematická súťaž MAKS - diplom hviezdy matematického neba (Matúš Rozvadský, 10.miesto v BA-kraji) a diplom 2-násobnej hviezdy mat. neba (Nikol Pisoňová, 8.miesto v kraji, jún 2012) tu
  5. Martin Chrenko, žiak 9.A triedy nám ubehol 3.miesto v okresnom kole v atletike žiakov II. stupňa ZŠ v behu na 1000 m. (máj 2012) tu
  6. Anglická súťaž Original prose and poetry competition - v kategórii A sme získali 1. miesto (Lea Chandogová, 6.A) a 2.miesto (Beáta Zborníková, 6.A) a v kategórii C taktiež 1. miesto (Andrej Struhár, 9.A) a 2.miesto (Terézia Zborníková, 9.A) tu
  7. Pikopretek, matematická súťaž - NIkol Pisoňová, Jakub Lukáč, Aleksa Džina, Samuel Strečko - 4.miesto z 22 škôl v BA v kategórii 5. V kategórii 6 sme získali 6.miesto z 27 škôl BA - Ervín Cutlac, Milan Vorlíček, Jakub Makóny, Silvia Maťková. (apríl, 2012) tu
  8. Terézia Zborníková a Dominika Takáčová obsadili v okresnom kole biologickej olympiády 1. a 2. miesto s najvyšším počtom bodov. Obidve postupujú do krajského kola, kde nás budú s hrdosťou reprezentovať. (apríl 2012) tu
  9. Ervín Cutlac - okresné kolo matematickej olympiády - stal sa úspešným riešiteľom a v poradí na 6.mieste sa umiestnil. (apríl 2012) 
  10. Medzinárodná matematická súťaž KLOKAN zanecháva v našej škole tieto najlepšie výsledky, z celého Slovenska dosiahli vysokú úspešnosť žiaci: žiaci 1.A triedy so 100 % úspešnosťou: Ambruš Vilko, Vohnout Daniel a Žilinčárová Anna; ďalej Zelmanová Barborka (95 %), Strečko Samuel (5.A, 96,2%), Jakabovič Adam (5.A, 92,7 %),  Mordavský Adam (5.B, 94,3 %), Pisoňová Nikol (5.B, 96,8 %), Ervín Cutlac (6.A, 90,6 %), Matúš Rozvadský (8.A, 99,6 %) (apríl 2012) tu
  11. Vesmír očami detí - celoslovenská výtvarná súťaž - z okresného do celoslovenského kola postupujú práce Paľka Porubanca a Mirky Kolníkovej zo 4.A triedy (apríl 2012). V celoslovenskom kole sme získali prekrásne 1. miesto s prácou Paľka Porubanca. (máj 2012)
  12. Korčuliarska miniolympiáda Ružinova - Martin Danihel (strieborná medaila, 3.A), Adam Blanár (zlatá medaila, 3.A), Elenka Marková (strieborná medaila, 3.A), Denis Móricz (bronzová medaila, 4.A) a Oliver Horváth (zlatá medaila, 4.A). (apríl 2012) tu
  13. Aleksa Džino (5.A) a Mirka Kolníková (4.A)  - 4. miesto v okresnom kole v matematickej pytagoriáde, Miroslav Cibuľa (4.A) získal 7.miesto, Emka Ďuricová a Timko Strečko získali 5. a 6. miesto. (január 2012), úspešní riešitelia boli aj Jakub Makóny, Ervín Cutlac, Martin Pipaš (6.A). (marec 2012) tu
  14. Ninka Rozvadská z 2.A získala 3.miesto v okresnom kole recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín. (marec 2012) tu
  15. Európa v škole, literárna súťaž - okresné kolo - Ema Ďuricová (3. miesto v 1.kategórii), Jakub Hinca (1.miesto v 2.kategórii), Nicolle Kollárová (2.miesto v 3.kategórii) a Timea Bahurinská (3.miesto v 3.kategórii). (február 2012) tu
  16. Jakub Wágner a Aleksa Džino z 5.A - úspešní riešitelia okresného kola geografickej olympiády (p. zást. Rendošová, február 2012)
  17. Nikola Pisoňová (3.miesto), Silvia Maťková (4.miesto) - okresné kolo recitačnej súťaž povestí Šaliansky Maťko. (január 2012)
  18. Aleksa Džino - 1. miesto v okresnom kole v matematickej olympiáde, Nikol Pisoňová získala 5.miesto, Samuel Strečko a Jakub Lukáč 6. miesto v rámci okresu. (január 2012) tu
  19. Leo Kállay - cena poroty celoslovenskej súťažnej prehliadky detskej umeleckej tvorivosti s názvom Origami hračky (december 2011) tu
  20. Ocenenie Modrá škola - 1. miesto v SR (žiaci 4.A - tr. uč. Jarošová, december 2011) tu
  21. Celobratislavská matematická súťaž Matboj - 4. a 5. miesto (6.A, 7.A, 8.A, november 2011) tu
  22. Ocenenie Planéty vedomostí - 3. miesto v SR (žiaci 7.A - tr. uč. Križo, jún 2011) tu
  23. Katarína Adamkovičová, 9.A - 1. miesto v okresnom kole literárnej súťaže Európa v škole. Jakub Hinca získal v tejto súťaži 3. miesto.
  24. Ekosúťaž - maľujte s Envidomom - žiaci 7.A - 1. a 3. miesto (p. uč. Jarolímková, máj 2011)
  25. Nikola Pisoňová, 5.B - 1. miesto v súťaži Ružinovský idol (apríl 2012)

Ocenenia školy:
  1. Certifikát o úspešnom absolvovaní enviro-edukačného projektu Energia zblízka, 2013.
  2. Certifikát pre pedagogický zbor o vzdelávaní v oblasti ADHD, 2012.
  3. Nominácia na ocenenie Nadáciou Orange, apríl 2012.
  4. Ocenenie digitálneho vyučovania v projekte testovania digitálnych učebníc - ZŠ Medzilaborecká - 11. miesto v SR + prednášanie na konferencii digitálneho kurikula (V. Križo, 2011).

Ocenenia učiteľov: 
  1. Ocenenie mestskej časti Bratislava- Ružinov (p. uč. Mgr. Soňa Gálová, 2016) tu
  2. Ocenenie mestskej časti Bratislava- Ružinov (p. uč. Mgr. Ľubomíra Učníková, 2015) tu
  3. Ocenenie mestskej časti Bratislava- Ružinov (p. uč. Mgr. Z. Stenová a Mgr. A. Grešková, 2014) tu
  4. Ocenenie od primátora Bratislavy (p. uč. Mgr. J. Mikulíková, 2014) tu
  5. Titul Moderný učiteľ - vzdelávanie v 3 moduloch - Ľ. Jarošová (2011-2013) tu
  6. Ocenenie mestskej časti Bratislava- Ružinov (p. uč. H. Jarolímková a Mgr. J. Klinovská, 2013) tu
  7. Ocenenie od primátora Bratislavy (p. riaditeľka I. Hajduová, 2012) tu
  8. Ocenenie mestskej časti Bratislava- Ružinov (p. uč. M. Černý a p. uč. J. Felcanová, 2012) tu
  9. Spoluautor knižnej publikácie: Všetko, čo chcem - Ľ. Noščáková (2012)
  10. Ocenenie mestskej časti Bratislava- Ružinov (V. Bálintová, 2011) tu
  11. Ocenenie mesta Bratislavy "Môj učiteľ, môj kamarát." (V. Križo, 2011) tu

POZNÁME VÍŤAZOV 2. ROČNÍKA ZÁCHRANA SOM JA

uverejnené 21. 10. 2018, 8:49 používateľom Ľuba Jarošová   [ aktualizované 21. 10. 2018, 8:50 ]

Druhý ročník projektu ZÁCHRANA SOM JA pozná svojich víťazov. Rozhodovanie bolo aj v tomto ročníku veľmi ťažké, a aj z tohto dôvodu sú víťazmi na niektorých školách (v zozname nižšie) i viaceré zapojené triedy.

Všetkým zúčastneným školám a triedam ĎAKUJEME za zaslané projekty. Je vidieť, že téma prvej pomoci a bezpečnosti na cestách je deťom blízka. Obzvlášť veľká vďaka patrí všetkým pedagógom za ich nasadenie a angažovanosť v príprave projektov.

Týchto 50 škôl sa môže tešiť na svoju výhru – ukážky prvej pomoci pre celý prvý stupeň ZŠ, kurz prvej pomoci pre pedagógov a automatický externý defibrilátor pre svoju školu.


A Medzi 50 - timi triedami, je aj naša IV.A, ako jediná z celej Bratislavy. tešíme sa!!!


http://www.zachranasomja.sk/aktuality/pozname-vitazov-2-rocnika-zachrana-som-ja/?fbclid=IwAR25Bs9LTXY34iZgiwurLnkYHVN85fqDmcKCi8swNbp3SAsJbcGO9UUOCPU

Kubánske veľvyslanectvo - Traductora Embacuba Eslovaquia

uverejnené 15. 6. 2018, 5:39 používateľom Ľuba Jarošová

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kubánske veľvyslanectvo bratislava





Slávnostný akt odovzdania cien výhercom literárno-výtvarnej súťaže bude v sobotu, 16.06.2018 v budove Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava o 10:00 hodine.

Zoznam výhercov:

- výtvarná časť:

Suchánová Petra - 2. cena v 1. kategórii
Horáková Katarína a Marcelová Nikolka - 3. cena v 2. kategórii

- literárna časť:

Matúšková Janka1. miesto v 1. kategórii
Kokinda Christian - 2. miesto v 1. kategórii
Yang Vivi - 3. miesto v 1. kategórii

Bratislava, moje mesto 2018 "Príbeh jedného mesta"

uverejnené 15. 6. 2018, 5:32 používateľom Ľuba Jarošová

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bratislava kreslena


Tento rok sa naši žiaci zapojili do literárnej a výtvarnej súťaže Bratislava, moje mesto 2018.

Z našej školy boli ocenení títo žiaci:

- výtvarné práce: Tatiana Štullerová - 2. miesto
- komiks: Oliver Vajsochr - 2. miesto 

Výhercom gratulujeme!

Maľovačky

uverejnené 15. 6. 2018, 5:17 používateľom Ľuba Jarošová


Slávnostné vyhodnotenie výtvarnej súťaže ,,Maľovačky - Moje najlepšie prázdniny" sa uskutočnilo
dňa 15.6. 2018 o 10.30. v Justiho sieni v Primaciálnom paláci.

Pochvalné uznania si prevzali žiaci:
Liliana Krasňanová 1.C, Ela Madárová 1.C, Nela Štefániková 1.C, Michal Vagač 2.B, Elena Lichnerová 2.B, Liliana Kovaličková 2.A, Annamária Zanovitová 2.A, , Petra Matúšková 2.A, Hana Brajerčíková 4.A, Vanesa Adamcová 4.A, Dorota Orthová 4.D, Sára Pompášová 4.D

Ocenenie si prevzali žiaci:
1. kategória - 1. ročník, 3. miesto Nastenka Zhabko 1.C
2. kategória - 2. ročník, 2. miesto Matej Kešel 2.A, 3. miesto Olívia Bednáriková 2.B


Pikopretek

uverejnené 11. 6. 2018, 14:03 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 15. 6. 2018, 9:24 ]

20. ročník Pikopreteku sa uskutočnil v náhradnom termíne 26. apríla 2018 na Železnej studienke v Bratislave.

Pikopretek sa pravidelne koná na jar na bratislavskej Železnej studienke, kde 4 členné družstvá súťažia v matematických, logických a športových úlohách na viacerých stanovištiach umiestnených pozdĺž cca 3km dlhej trasy. O celkovom poradí v každej kategórii rozhoduje jednak čas, v ktorom družstvá prejdú celú trasu, ale aj body za jednotlivé úlohy. Okrem matematických a športových schopností o víťazovi často rozhoduje nasadenie a tímová spolupráca, ktoré sú dôležitými faktormi pre zvládnutie niektorých úloh.

Súťažné úlohy sú každoročne zasadené do iného príbehu, ktorý slúži na motiváciu a spestrenie súťaže.

Hodnotil sa jednak hrubý čas, za ktorý tím prebehol trasu (v čom je zarátaný beh medzi stanovišťami, ale aj rýchlosť splnenia niektorých úloh – kto ich splnil rýchlejšie, mohol skôr pokračovať na ďalšie stanovište), a aj uspokojivosť splnenia iných úloh – kto ich v danom časovom limite splnil lepšie, dostal viac bonusových minút, ktoré sa odčítali od času, za ktorý tím prebehol trasu.

Z našich družstiev najlepšie skončili žiaci 5. ročníka, obsadili krásne 9.miesto z 27 družstiev

Žiaci 6.ročníka skončili  na 10.mieste z 31 družstiev 

žiaci 7.ročníka skončili na 17. mieste z 29 družstiev, 

žiaci 8.ročníka skončili na 18.mieste z 30 družstiev.

Všetkým blahoželáme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu školy.


foto tu

Oceňovanie talentovanej mládeže primátorom mesta Bratislavy

uverejnené 11. 6. 2018, 13:30 používateľom Zuzana Stenová

V piatok 8.júna 2018 v Zrkadlovej sieni Primacionálneho paláca sa konalo oceňovanie talentovanej mládeže primátorom mesta Bratislavy Ivom Nesrovnalom.
Medzi nominovanými bola aj naša žiačka:

  Nina Sarah Pokorná z 3.C.  spolu s jej trénerkou Barborkou Stenovou

Ninka si prevzala cenu za úspechy, ktoré získala v tanci na Majstrovstvách Sveta, Európy, Slovenska a v ďalších medzinárodných súťažiach.

Barborka si prevzala ocenenie za výborné výsledky práce s mládežou, ktorá dôstojne reprezentuje hlavné mesto SR Bratislavu.

Sme na ne nesmierne hrdí a tešíme sa s nimi ...

Obom gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov :)
 
foto tu

Ružinovský Idol 9 - 2017/2018

uverejnené 2. 5. 2018, 14:33 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 2. 5. 2018, 19:56 používateľom Ľuba Jarošová ]

https://sites.google.com/a/zsmedzilaba.sk/www/oznamy/uspechy-ziakov/ruzinovskyidol9-20172018/20180502_123720.jpg
2.mája 2018 sa n
ajlepšie talenty a idoly ružinovských škôl stretli už na 9.ročníku najväčšej ružinovskej súťaže. 

Súťažiaci boli vynikajúci a pre porotu bolo veľmi ťažké vybrať tých najlepších. No naše obe želiezka v ohni zažiarili. 
Melánka Miklášová z 3.B si spolu s jej dvomi kamarátkami vytancovali 1.miesto a zožali veľkú pochvalu. 
Ninka Bernátová z 5.C porotu aj divákov svojím tanečným výkonom natoľko ohúrila, že získala krásne 2. miesto

Obom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Foto tu

Melanka





Matematický KLOKAN

uverejnené 16. 4. 2018, 23:49 používateľom Ľuba Jarošová

Súťaž vznikla v roku 1991 vo Francúzsku.

Tvorcovia jej dali názov po austrálskom národnom zvieratku. Inšpirovali sa podobnou súťažou, ktorá vznikla v Austrálii.Oficiálnym usporiadateľom súťaže je Asociácia KSF – Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc). Združuje už viac ako 70 krajín z Európy, Ázie, Ameriky, a dokonca aj z Afriky. Klokanovské úlohy vlani riešili aj žiaci z Tanzánie, Saudskej Arábie či Iraku.                                                                        Matematický klokan sa stal najväčšou matematickou súťažou na svete.

Tento rok 2017/2018 sa u nás v škole do súťaže zapojilo 125 žiakov z 1.-9. ročníka.

Títo boli naši najúspešnejší: 

1. ročník:                                                                 2. ročník: 

Arina ZAPEKINA       - 75 % úspešnosť                 Michal VÝBOŠŤOK   - 73,3 %                                                      Martin IHRADSKÝ     - 73,3 %                                                                                                                                    Jakub OVČÁRIK          - 70 %                                  3. ročník:                                                                                        Tereza ANDREJCOVÁ - 75 %                                                                                                                                          Patrik GAÁL               - 75 %                                   Patrik KOHÚT            - 74,4 %                                                      Dávid KOGLER           - 83,3 %                                Maxim OROS            - 75,6 %                                                      Olivier MORELLI       - 71.7 %                                                                                                                                      Viktória VELČEKOVÁ- 73,3 %                                                                                                                                 Jakub JANŠČO           - 81,7 %

4. ročník:                                                                  5. ročník:

Ján FISCHER            - 81,1 %                                   Anna DOBROVODSKÁ  - 91,7 %                                                Laura IHRADSKÁ    - 83,3 %                                    Veronika VALACHOVÁ  - 79, 2 %                                              Petra SUCHÁNOVÁ -70 %                                       Peter MICHÁLEK           - 78,3 %                                                Alex NEUSCHEL       - 80 %                                      Sofia SLOBODOVÁ        - 75,8 %

6. ročník:

Simon SVRČEK               - 76,7 %                                                                                                                                    Andreas LAUERMANN - 70, 8 %                             

YPSILON - súťaž SJL

uverejnené 20. 1. 2018, 9:11 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 20. 1. 2018, 9:34 ]

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ypsilon sutaz
Ypsilon – slovina je hra, je zábavná súťaž pre žiakov základných škôl,
v predmete slovenský jazyk a literatúra.
Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať slovenský jazyk
a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať
žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok.
Cieľom súťaže je zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často
spájajú s výučbou tohto predmetu a ukázať im, že slovina je hra.



Meno žiaka
Ročník
Body
Percentuálna úspešnosť
Maxim Benkovič
    1.
38,5/50
        77%
Alex Mazuch
    1.
41,5/50
        83%
Ján Fischer
    4.
66,5/70
        95%
Laura Ihradská
    4.
66,5/70
        95%
Michal Talarovič
    4.
59,5/70
        85%
Simona Kováčiková
    4.
62,5/70
        89%
Jana Matúšková
    4.
65/70
        93%
Lea Majlingová
    4.
68/70
        97%
Ema Valachová
    5.
78/90
        87%
Veronika Valachová
    5.
78/90
        87%
Martin Malý
    5.
76,5/90
        85%
Jakub Šikuta
    5.
62,5/90
        69%
Ján Šikuta
    5.
56/90
        62%
Teo Krátky
    2.
55,5/60
        93%
Bystrík Bekéni
    3.
56,5/60
        94%
Natália Donáthová
    5.
79/90
        88%
Kristína Rozičová
    5.
85/90
        94%
Viktória Tkáčová
    6.
28/60
        47%
Rebeka Lamperová
    6.
47/60
        78%
Andreas Lauermann
    6.
38,5/60
        64%
Oliver Horváth
    6.
53/60
        88%
Dominik Stratov
    6.
47,5/60
        79%
Karolína Spáčilová
    7.
46/60
        77%
Timotej Strečko
    9.
26/60
        43%
Jakub Sitár
    9.
48/60
        80%

Pytagoriáda - školské kolo

uverejnené 18. 12. 2017, 2:20 používateľom Ľuba Jarošová

13.12.2017 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v matematickej súťaži PYTAGORIÁDA.

Úspešnými riešiteľmi sa stali: 

III.B - Martin Vohnout

IV.A - Vaneska Adamcová, Janko Fischer, Laura Ihradská, Monika          
          Kohútová, Simonka Kováčiková, 

                                                        IV.B - Alex Neuschel, Leonard Balaž, Tomáš Ondrčka

                                                        IV.C - Kristínka Janečková, Viktor Beňo

                                                        IV.D - Sára Pompášová, Jakub Širhal, Benjamín Tkáč

                                                        V.A - Simonka Lieskovská

                                                        V.B - Anička Dobrovodská, Veronika Valachová, Emka Valachová, 
                                                                 Kristínka Rozičová, Natália Donáthová

                                                        V.C - Ninka Bernátová

Úspešným riešiteľom gratulujeme  a včas oznámime, ktorí pôjdu našu školu reprezentovať do okresného kola.

1-10 of 98