Štrajk učiteľov

1. Vyhlásenie organizátorov protestného zhromaždenia z 30.11.2012:

Organizátori protestného zhromaždenia ďakujú všetkým zamestnancom školstva, žiakom, rodičom a širokej verejnosti za prejavenú podporu. Sami sme boli ohromení, s akou odozvou sa stretla naša akcia, a prekvapila nás veľká účasť a pochopenie cieľa protestného zhromaždenia.

Po zhromaždení sa uskutočnilo stretnutie 17 bratislavských škôl, na ktorom sme odsúhlasili nasledovný postup:

1) Pokračovanie v boji za naše požiadavky formou „ŠTAFETOVÉHO ŠTRAJKU“.

2) Organizovanie ďalších verejných akcií na podporu zamestnancov v školstve.

3) Zasielanie protestných vyjadrení, stanovísk a výziev všetkým kompetentným orgánom štátnej a verejnej správy.

Zároveň vyzývame všetky školy na území Slovenskej republiky, aby sa sami aktívne zapojili do organizovania štafetového štrajku, podobne ako dnes bratislavské školy. V prípade otázok Vám radi poskytneme ďalšie informácie na e-mailovej adrese:
ooglsba@gmail.com.

2. PETÍCIA ZA PODPORU UČITEĽOV
:

Vazení rodicia,v prilohe Vam list zasielam a pokial s nim suhlasite, prosim Vas, aby ste ho obidvaja rodicia podpisali. Zaroven Vas prosim o preposlanie tohoto linku cez maily a Facebook vsetkym rodicom, ktorych poznate, nakolko sme v kontakte aj s dalsimi zastupcami Rady rodicov na inych skolach, ktori sa chcu pod otvoreny list podpisat. Chceme vyvinut celospolocensky tlak na vladu, aby konecne zvysila  pridel z nasich dani do vzdelavania a do skolstva.

Text otvoreného listu je zverejnený na www.gjh.sk a dá sa podpísať na http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=696943

Ďalšie možnosti ako to rozšíriť medzi ľudí a získať podpisy sú na úvahe a možnostiach každého z nás.