Zranený živočích, čo s ním?

uverejnené 24. 4. 2017, 9:13 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 27. 4. 2017, 21:22 používateľom Ľuba Jarošová ]
 .......
alebo čo robiť pri náleze nesamostatného mláďaťa? Podobné otázky si v prírode kladú a nevedia ich správne riešiť nielen deti. 24. apríla prišiel žiakom poradiť záchranár, pracovník Správy CHKO Malé Karpaty Viliam Vongrej. Akákoľvek manipulácia napr. s chráneným živočíchom je zakázaná. Žiaci sa dozvedeli kontakty a adresy, na ktorých môžu pre zranené zvieratko hľadať pomoc. Dozvedeli sa tiež, že niektoré opustené mláďatá, ak nie sú zranené,  je nežiadúce zachraňovať, lebo ich rodičia sa o ne postarajú.
Viliam Vongrej má bohaté skúsenosti so záchranou viacerých druhov živočíchov. Žiaci so záujmom počúvali jeho príbehy  so šťastným koncom, ako sa vyliečené zvieratká po kratšom alebo aj dlhšom pobyte v rehabilitačných a chovných staniciach mohli vrátiť do voľnej prírody.

H. Jarolímková

FOTO z akcie tu