Zavlažovanie a náučná tabuľa

uverejnené 10. 5. 2014, 10:36 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 21. 5. 2014, 13:15 používateľom Zuzana Stenová ]
Sobota 10.mája 2014 sa stala v našom areáli dejiskom ďalších dvoch významných udalostí:

- zavlažovanie - spolu so žiakmi sme v priebehu týždňa vykopávali jamy pre skoro 200 m dlhý zavlažovací systém. Nádherný areál plný okrasného rastlinstva, viac ako stovka ruží, skalka, záhradka, detské ihrisko budú odteraz naplno zavlažované vodou z vlastnej studne školy. V rámci tejto práce skrášlime ruže a tuje okrasnými kamienkami a vytvoríme tak umelecké oázy uprostred bohatých trávnatých plôch.

- náučná tabuľa - je živým svedectvom a memoriálom o živote rastlín a detí v areáli školy, o myšlienkach spoločných projektov, o tom, čo všetko naši žiaci spolu s rodičmi a učiteľmi v areáli vytvorili a čím deti žijú počas celého roka.

Ďakujeme z celého srdca Mestskej časti Ružinov za grantovú podporu, ktorú darovala našej škole pre ďalšiu revitalizáciu areálu.

Ružinovská TV odvysielala aj krátku reportáž.

V najbližšej dobe nás ešte čakajú nejaké drobné dosadzovania drevín, vyhynutých tují, pribudnú ešte hojdačky, lavičky, koše a solárny osvetľovací systém areálu...