Zápis do 1. ročníka ZŠ

uverejnené 29. 4. 2019, 9:50 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 29. 4. 2019, 10:11 ]
V krásne slnečné dni - piatok 12.4. a v sobotu 13.4. sme v škole privítali
našich budúcich prváčikov. Prví malí predškoláci so svojimi rodičmi už netrpezlivo čakali pred školou od 13:30 na svoj veľký deň. Postupne prichádzali ďalší a ďalší, akoby sa s nimi vrece roztrhlo.
Nakoniec sme zapísali viac ako 80 budúcich prváčikov.

Pani učiteľky preverili schopnosti našich malých kamarátov z oblasti matematiky, slovenského a anglického jazyka, kreslenia a komunikácie.

Na deti však čakali aj zábavné úlohy, ktoré mali pre nich pripravené staršie žiačky - zakliate princezné, čarodejník, dvorný šašo ako aj samotný pán kráľ. Deti splnením úloh pomáhali kráľovi odkliať jeho zakliate dcéry.

Deti od nás odchádzali s úsmevom na tvári, plné krásnych dojmov a zážitkov. Na pamiatku si odnášali aj malý darček a pamätný list ako spomienku na svoj zápis do 1. ročníka. My, učitelia sme boli šťastní, že je taký záujem o našu školu a už teraz sa tešíme na našich nových šikovných prváčikov.

Pozrite si fotogalériu z atmosféry príprav a realizácie zápisu  tu