Workshopy 8.A a 2.A so seniormi

uverejnené 12. 10. 2012, 14:27 používateľom Neznámy používateľ   [ aktualizované 13. 10. 2012, 1:42 používateľom Zuzana Stenová ]
Nádherný jesenný 11. októbrový deň 2012 sa niesol v znamení Roka seniorov, kde naši žiaci pod vedením p. učiteľky Noščákovej postupne pripravujú kreatívne workshopy pre seniorov Domova dôchodcov v Ružinove na Pažítkovej ulici.

Napriek tomu, že práve dospelí a starší ľudia dnes radi generáciu detí a mladých odsudzujú a zatracujú ako zlú a nevychovanú, je treba povedať, že to tak nie je. Aspoň nie s našimi deťmi. Tak ako vedia občas vyvádzať, tak je v nich neskutočne veľa dobrého. Nie vždy to vidieť, niekedy to chce veľkú dávku očných kvapiek:) Ale predsa.. a práve toto sú chvíle, kedy je dojatím ich vidieť..
Fotky a videá hovoria za všetko. Stráviť viac ako dve hodiny vo veľkej miestnosti, kde každý starký a každé dieťa, či malé alebo väčšie si našlo svoje miesto. Zrazu i malý priestor sa pri veľkom počte ľudí premenil na priestranný palác, v ktorom mal každý svoje miesto.. každý našiel kúsok porozumenia, úsmevu, radosti, odvahy, sily vyjsť zo seba a byť tu pre druhých..

Rok dieťaťa je predovšetkým začiatkom toho, aby sme boli všetci viac ako deti...

Comments