Vzácna návšteva zo šľachtického dvora

uverejnené 27. 4. 2017, 0:45 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 9. 5. 2017, 1:18 ]
V utorok, 25. apríla, našu školu poctila vzácna návšteva z Rakúska, potomkovia šľachtického rodu Habsburgovcov, arcivojvoda Sandor Habsburg-Lothringen a arcivojvodkyňa Herta Margarett Habsburg-Lothringen.

Pani riaditeľka návštevu privítala s týmito krásnymi slovami:

Vaše výsosti, vážení a milí hostia,

dovoľte mi, aby som Vás privítala na pôde základnej školy, ktorá symbolicky rozkvitla a naplnila sa zvedavým džavotom detí ale i dospelých po tom, čo sme sa my všetci dozvedeli, že nás poctíte svojou návštevou.

Veľmi si vážime skutočnosť, že ste si našli čas a prišli k nám, do malej školy s veľkým srdcom, ktorá po prvýkrát od svojej existencie privítala návštevu tak váženú, návštevu zo šľachtického rodu.

Uvedomili sme si, že ste prišli za určitým cieľom.

Chceli ste opäť vidieť našu žiačku, našu piatačku Izabelku Kliskú, ktorá si 11. apríla

na zámku Schönbrunn prevzala z Vašich rúk, Vaša výsosť, ocenenie :

Mladá ambasádorka plameňa mieru zo Slovenskej republiky“.

Takejto pocty sa nedostane každému, o to viac si uvedomujeme dôležitosť a vážnosť , ktorú v sebe toto ocenenie skrýva.

My všetci vieme, že Izabelka bude úžasnou a jedinečnou hovorkyňou mladých ľudí v našej krajine a že svoje posolstvo mieru bude tlmočiť ďalej.

Bude ho odovzdávať všetkým tým, ktorých stretne na svojej ceste životom.

Takto bude dospievať k múdrosti a láskavosti a to je jej malé detské víťazstvo a hrdinstvo.

Na záver mi dovoľte povedať už len pár krehkých slov :

Šťastie je sústavná radosť z malilinkých drobností a  dnešok má pre nás cenu obrovského naplneného šťastia.

Ďakujeme vám za stretnutie s Vami.

Žiaci pripravili pre návštevu darčeky v podobe malého kultúrneho programu a nakoniec odovzdali návšteve množstvo vlastnoručne vyrobených darčekov. Arcivojvodkyňa Herta Margarett Habsburg-Lothringen a arcivojvod Sandor Habsburg-Lothringen priniesli deťom rôzne darčeky a každý z nich dostal odznak plameňa mieru.

Pani riaditeľka prevzala z rúk arcivojvodkyne Herty Margaretty Habsburg-Lothringen sošku a certifikát plameňa mieru so slovami vďaky:

" Ďakujeme. Stali sme sa školou, ktorá bude "rozsievať" znamenie
mieru a priateľstva, symbol odvahy, sily, vrelosti,
pokory a nádhernej detskej radosti."

Vzácna návšteva zo šľachtického rodu zostane navždy v našich srdciach
a budeme na ňu z láskou spomínať.

ĎAKUJEME

info v metropola.zenskyweb.sk tu