Výcvik pre žiakov 8.A

uverejnené 30. 4. 2012, 11:16 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 12. 5. 2012, 9:22 používateľom Zuzana Stenová ]
Tréning poznávania vlastného rizikového správania pre deti a mládež - ro.pe©

Dňa 23. - 25. apríla 2012 sa 13 žiakov nášho 8.ročníka zúčastnilo dôležitého tréningu a podpory správnych postojov a správania v medzinárodnom programe Ro.pe©. Tréning je súčasťou  projektu TAKE CARE, v ktorom sa odborníci snažia pomôcť deťom a  mladým ľuďom porozumieť a preventívnymi aktivitami podporiť ich nekonzumáciu alkoholu.

Tréning pozostával z 3 dobrodružných dní, počas ktorých mali príležitosť:

• Uniknúť  zo všednej rutiny
  • Utužovať kolektív
  • Otestovať si svoje hranice prostredníctvom zábavných a horolezeckých aktivít
  • Rozvíjať svoju tvorivosť prostredníctvom fotografovania

Projekt bol organizovaný a spolufinancovaný Európskou úniou a zároveň nadáciou SOCIA cez náš vlastný školský projekt.

Preventívny výcvik viedlo OZ Prevencia pri Výskumnom ústave VÚDPaP: PhDr. Eva Smiková, PhD. PhDr. Alena Kopányiová, PhD. a PhDr. Štefan Matula, PhD.

Fotogaléria plná zážitkov i krátke video je nižšie: