Výchovný koncert "Finančná gramotnosť"

uverejnené 10. 9. 2017, 10:05 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 10. 9. 2017, 13:56 ]
Dňa 8. septembra 2017 k nám do školy zavítali hudobníci skupiny CLAKSON, ktorí si pre žiakov I. aj II. stupňa pripravili výchovný koncert zameraný na finančnú gramotnosť.

Financie ... denne ich máme v rukách. Hýbu svetom a hrajú dôležitú úlohu. Ak by boli odstránené, do mesiaca nastáva panika a vojna. Takmer každé naše rozhodnutie je nimi ovplyvnené, a preto je o financiách dôležité nadobudnúť poznatky a zručnosti.

V 70–minútovom programe „Ako získať finančnú gramotnosť?“ na začiatku spolu so žiakmi rozobrali základné pojmy (čo sú to peniaze, akú funkciu má banka, čo je to bežný účet, ako si dať pozor na úverové produkty, čo je to zmluva, bonita, súdne konanie atď...). Všetko prebiehalo v bezprostrednej atmosfére živých skladieb, po ktorých vyvolaní žiaci prichádzali na pódium a odpovedali na rôzne hádanky.

So staršími žiakmi  rozvinuli aj zložitejšie otázky: "Na akom mieste v rebríčku by mali byť peniaze? Ako dobre hospodáriť a to aj na zdanlivo bežných veciach?"

V prívetivej atmosfére žiakov motivovali k tomu, aby si kládli otázky spojené s využívaním, nie zneužívaním financií, aby v tom boli zruční a tiež samozrejme, keďže je to koncert, tak ich aj zabaviť piesňami napríklad tematickými ako "Prievan v peňaženke mám"od P. Haberu; "Money, Money" od Abby; "Koľko a čo za to" od Elánu a tiež iné od Deep Purple, Joa Cockera, Pink Floyd, Boba Marleyho, či Katapultu.

Naši žiaci sa počas koncertu dobre zabávali a hudobníkov odmeňovali veľkým potleskom.  Ďakujeme za príjemný zážitok skupine CLAKSON ako aj agentúre Valentína Čekovského.

FOTO z akcie tu