Svet pavúkov a škorpiónov

uverejnené 20. 4. 2016, 8:48 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 20. 4. 2016, 20:55 ]
      20.apríla žiaci 9.A v SNM navštívili výstavu Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov. Medzi viac ako 40 živými exemplármi mohli vidieť napr. snovačku jedovatú, známejšiu pod názvom "čierna vdova", najväčšieho pavúka sveta vtáčkara Theraphosa stirmi, či škorpióna obrovského. Z informačných tabúľ sa žiaci dozvedeli, akú dôležitú úlohu jednotlivé druhy zohrávajú v prírode.

Cudzokrajné živé druhy týchto živočíchov v uzavretých sklenených teráriách žiakov presvedčili, aká je príroda zaujímavá, rozmanitá a zaslúži si nielen náš obdiv ale aj usilovnú ochranu.

H.Jarolímková