Svetový deň výživy na 1. stupni

uverejnené 21. 10. 2012, 9:38 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 21. 10. 2012, 20:37 používateľom Zuzana Stenová ]

Každoročne na celom svete si 16. októbra pripomíname významný  Deň výživy. Má nám pripomenúť, že život každého človeka má byť jedinečný, neopakovateľný a nenahraditeľný. Preto by si ho mal každý z nás vážiť.

Ovocie a zelenina má vo výžive človeka nenahraditeľné miesto vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a ďalších dôležitých látok, priaznivo ovplyvňujúcich fyziologické procesy v našom organizme.

Žiaci 3. B triedy tento deň počas vyučovania navštevovali jednotlivé triedy a pripomenuli svojim kamarátom  mimoriadnu dôležitosť ovocia a zeleniny v zdravej výžive. Formou ,, ŽIVÉHO PEXESA“ priblížili kamarátom význam surovej potravy, ktorá sa svojím vzhľadom podobá na telesný orgán, pre ktorý má úžitok.

Deti z jednotlivých ročníkov pomohli tretiakom roztriediť potravu do dvoch skupín: ZDRAVÉ, NEZDRAVÉ a každý žiak potom dostal za odmenu kúsok zdravej zeleniny alebo ovocia.

V rámci tohto dňa bola vyhlásená súťaž: ,,Moja zdravá desiata“. Do súťaže sa zapojili všetky triedy 1. stupňa. Vyhodnotenie dopadlo nasledovne:

1. miesto: 2. A, 2. B, 3. A, 3. B    100% detí v triede malo na desiatu niečo ,,zdravé“,

2. miesto: 1. B                                94,4 %

3. miesto: 1. A                                 84,2 %

4. miesto:  4.A                                 83,3 %

Poznámky:

č.1.: Pochvala deťom v prvých ročníkoch – keďže si to nedokážu ešte zapísať do zrkadielka – museli si to zapamätať – preto veľká pochvala a odmena patrí aj všetkým našim prváčikom.

č. 2. Deti  sa hneď ráno vypytovali, kedy môžu ukázať svoju desiatu...:)

č. 3. Aby sme mali zdravých žiačikov – zdravá odmena čaká každé dieťa..... (zajtra do školy prinesiem jabĺčka, ktoré pani učiteľky v jednotlivých triedach nakrájajú a urobia si zdravé posedenie...)

Pripravila: p. učiteľka Mikulíková