Sústredenie Osrblie, 5.A, 5.B a 7.A...

uverejnené 1. 7. 2012, 5:57 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 1. 7. 2012, 20:54 používateľom Zuzana Stenová ]

Bolo veľmi otázne, či žiaci 5. a 7.ročníka dokážu spolu stráviť tri plné dni.  Žiadne obavy sa ale nepotvrdili. Puberta i medziľudské vzťahy sa prejavili v tom najkrajšom zmysle slova.

V dňoch 26. - 28.júna 2012 strávili tri triedy
2. stupňa jeden zo svojich najkrajších výletov so svojimi triednymi učiteľmi pod vedením p. učiteľky Stenovej.

Výlet plný dobrodružstva, hodiny cestovania vlakom a čiernohorským vláčikom, putovanie pešo, prechádzky, dobrodružné výcviky na vysoko položené miesta, športové zápolenie, súťaženie s miestnymi dedinčanmi, spoločná oslava narodenín, bláznenie sa v bazéne, opekačka so spevom, súťaž Milionár, ranná rozcvička, hudobné pásma pri rannom rozhýbaní sa, večerné naháňanie do postele, či spoločné zhodnotenie.....to boli aktivity, ktoré nadchli, pri ktorých všetci jasali a tešili sa "odušu".

Azda najkrajším zážitkom pre nás učiteľov bolo, keď sme mohli hrdinsky pozerať na našich starších siedmakov, ako si pekne pripravili stanovištia pokladovej hry pre piatakov. Súčasťou tejto hry boli i stretnutia s miestnymi obyvateľmi obce Osrblie, kde deti plnili rôzne bojové úlohy, pomohli dedinčanom v záhradách, čím sa im otvorila cesta k získaniu  kľúča k ďalšiemu stanovišťu.
Počasie ukázalo svoju nádhernú tvár a deti využili šantenie na ihravú radosť z čarokrásneho výletu.

Záverečná cesta vo vlaku bola plná dojmov a zážitkov, ktoré sa objavili aj na rukách detí, ktoré si ich popísali hodnotením sústredenia:

Z celej akcie sa môžete živo dotknúť atmosféry cez krátke videá a fotogalériu:

Deti a psi:

Kŕmenie zvieratiek:

Skákanie po sene (a krátko na to sme dostali poriadne vynadané od daného chatára:))

Samko, lopušník:)

Mexická vlna v čiernohronskej železničke:

Vyučovanie v skanzene:)))

Spev pri ohni: