SRDCE PLNÉ ZDRAVIA

uverejnené 21. 10. 2014, 9:10 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 26. 10. 2014, 8:55 používateľom Zuzana Stenová ]
Dňa 21.10. sa žiaci 7.A, 8.A a 8.B zúčastnili vzdelávacej prezentácie Slovenskej nadácie srdca "Srdce plné zdravia"
Žiaci si overili, že starať sa o vlastné srdce treba už od raného veku. Predchádzať ochoreniam srdca a ciev treba dodržiavaním zdravého životného štýlu: zdravo sa stravovať, strážiť si svoju telesnú hmotnosť, pravidelne športovať, vyhýbať sa zafajčeným priestorom.
Počas diskusie s lekárom doc. G. Kamenským viacerí žiaci spytovali svoje svedomie a uvedomili si, že priveľa času trávia pred televízorom, pri počítači,  pričasto konzumujú nezdravé potraviny a vyhýbajú sa potravinám, ktoré veľmi nášmu telu prospievajú a poskytujú mu potrebné živiny.
Po prednáške si žiaci prešli cez 3D model srdca, aby lepšie pochopili jeho fyziologickú funkciu.
So záujmom sa zastavili pri FIT kútiku a ochutnali zdravé raňajky.
Tí najzodpovednejší absolvovali preventívne vyšetrenia, so súhlasom rodičov si nechali odmerať tlak krvi, pulz, z kapilárnej krvi celkový cholesterol, glykémiu a zistiť index BMI.
Dievčatá z 9.A ukázali mladším spolužiakom, ako im pohyb prináša radosť.

K starším žiakom sa pridali aj malí tretiaci, ktorých model srdca veľmi zaujal.

Srdce plné zdravia