Školský výlet Piešťany - 6.A, 7.A

uverejnené 21. 6. 2015, 1:04 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 30. 8. 2015, 12:29 ]
  11. júna triedy 6.A a 7.A so svojimi triednymi učiteľkami navštívili Piešťany. Po príchode do mesta si najskôr v Balneologickom múzeu doplnili vedomosti z dejín piešťanských kúpeľov a kúpeľníctva Slovenska a z archeológie regiónu Piešťan.  Najviac žiakov zaujali unikátne nálezy pozostatkov pravekých zvierat, napr. mamutie kly, v etnografickej expozícii  autentický trojpriestorový ľudový dom z prelomu 19. a 20. storočia s pôvodným zariadením.
Po náročnej prehliadke múzea si deti oddýchli na Kúpeľnom ostrove v parku v tieni pod korunami stromov a osviežili sa vodou z drobných fontániek.
Prešli sa po Kolonádovom  moste, najdlhšom krytom moste na Slovensku, ktorý spája mesto Piešťany s Kúpeľným ostrovom. Pred mostom obdivovali symbol Piešťan, bronzovú sochu barlolámača.
Na brehu Váhu "neposlúchli" odporúčania p. uč. biológie o neprikrmovaní vtákov vo voľnej prírode a so svojimi potravinovými zásobami   sa podelili s labuťami, kačicami a čajkami.
Hodinová plavba loďou po Váhu deťom počas slnečného dňa pomohla ľahšie  prekonať  horúčavu, pod strieškou lode sa príjemne zabavili a skamarátili. Na výlet išli dve triedy, z výletu sa vrátil jeden kolektív.

Mgr. H. Jarolímková

šk. výlet Piešťany 2015