Školský výlet do Topoľčianok

uverejnené 10. 6. 2016, 11:28 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 16. 6. 2016, 11:24 ]
10. júna  žiaci šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka navštívili Topoľčianky. Slnečné počasie a výborná nálada počas cesty autobusom predznamenali príjemné a zaujímavé zážitky.
V Národnom žrebčíne, ktorý patrí medzi významné európske šľachtiteľské a chovateľské centrum ušľachtilých koní, sa deťom predviedli majestátne koníky v plnej paráde. Deti si ich mohli aj pohladkať a od sprievodkyne sa dozvedeli všetko, čo ich o chove koní zaujímalo. Najväčší záujem vzbudili lipicáni s bielou farbou srsti.
Neďaleký zámok s rozsiahlym anglickým parkom mal tiež deťom čo ponúknuť. Najviac ich v zámku zaujali salóny zariadené vzácnym nábytkom zo 16. - 19. storočia, porcelánové zbierky a najmä knižnica s pracovňou prvého československého prezidenta Tomáša G. Masaryka, ktorý do topoľčianského zámku chodieval pravidelne každý rok na dva mesiace.
Výlet bol úspešný. Deti s pani učiteľkami môžu plánovať, aké ďalšie zaujímavé miesta na Slovensku nabudúce navštívia.
                                                                                                                                                  H.Jarolímková