Školský výlet Donovaly - HABAKUKY - 5.A a 5.B

uverejnené 5. 6. 2017, 17:14 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 8. 6. 2017, 23:50 ]
V krásny slnečný deň 5.6. 2017 sme sa vybrali s detvákmi 5.A a 5.B na návštevu rozprávkovej dedinky HABAKUKY na Donovaloch.
Privítal nás pán kráľ, ktorý nás vtiahol do atmosféry Dobšinského rozprávok. Poukazoval nám jednotlivé domčeky, Škrupinový zámok, sedemmíľovú čižmu, skamenelého draka a čarodejku. Na interaktívne divadelné predstavenie nás po dedinke zvolával bubeník. Fantázia a hravosť číhala na každom rohu. Či už to boli ukážky ľudových remesiel, alebo  samotná originálna rozprávková architektúra. Atmosféru  vylepšoval verklikár, ktorý vylúdil peknými tónmi každému úsmev na tvári . Kedže sme cestou po svete "za siedmimi horami a siedmimi dolami" vyhladli, tak pre nás pripravili fantastické dobroty v miestnej "Hodovni".  No platiť sme však museli všetko v miestnej mene "v HABAKUKOCH", ktoré zamieňala podvodníčka Vodníčka :) Počas dňa sme sa stihli vyblázniť aj na ihrisku.
Výlet bol úžasný a  všetci sme si z neho odniesli množstvo zážitkov. Ešte aj to počasie nám prialo, slniečko sa na nás celý deň len usmievalo. Veď posúďte sami :)

FOTO tu
Comments