Škola v prírode 2.A + 3.A

uverejnené 25. 5. 2014, 4:54 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 25. 5. 2014, 11:19 používateľom Zuzana Stenová ]

V deň odchodu by nikto nebol povedal, že deti zo ZŠ Medzilaborecká 2.A a 3.A zažijú nezabudnuteľné chvíle v Škole v prírode, ktorá sa konala 12. - 16.5.2014 l
en na skok od Piešťan smerom na Vrbové a Myjavu kde sa rozprestiera krásne prostredie nezameniteľných myjavských kopaníc. Turistická ubytovňa sa stala pre tieto deti na päť dní domovom. Pripomínala to aj výborná strava ako od mamičky. Bývali na prvom poschodí v 6-posteľových izbách. Stravu  mali 5-krát denne.

Vyučovanie sa skladalo z dvoch vyučovacích blokov. Druhý vyučovací blok bol realizovaný v prírode.

Počas pobytu  drobci zvládli aj turistickú vychádzku do blízkej dedinky, kde sa mohli dosýtosti vyblázniť v bazéne. Výlet do Piešťan obohatili plavbou loďou a v sychravom počasí sa zohriali piešťanskými oplátkami.

Ani športová a zábavná činnosť nezostali bokom. Areál ubytovne lákal k futbalu a k rôznym športovým hrám. S druhou triedou si zahrali priateľský zápas. Dievčence zase zlákali loptové hry.

V piatok sa deti odmietali baliť a do autobusu nastúpili so sľubom, že výlet si zopakujú.