Škola v prírode - Kubrica pri Trenčíne 2012

uverejnené 25. 6. 2012, 13:34 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 28. 10. 2012, 3:13 používateľom Zuzana Stenová ]
Najvýstižnejšie spomienky na školu v prírode
citujeme z Denníka ŠvP Mirky Kolníkovej, žiačky 4.A triedy .....


    V nedeľu 10. 6. 2012 sme nastúpili do autobusu a frčali do Kubrice pri Trenčíne. Zastavili sme sa na benzínovej pumpe a zjedli sme, čo sme mali v ruksačikoch. Prišli sme na chatu. Pri vybaľovaní vecí sme už boli vo svojom živle. Na prechádzke sme objavili lesné jahody a začala jahodová mánia :)  Ušli sme pred búrkou, ale pršalo (hrmelo a blýskalo sa) až v noci.
    Zobudili sme sa a vstali sme z postelí. Mali sme službu a tak sme sa vybrali prichystať stoly. Po raňajkách sme dostali potrebné informácie a pobrali sme sa na vyučko. Založili sme si "Denník ŠvP" a učili sme sa niečo o zámenách. Po obede nás čakala hra "Stavme sa, že ..."  a večer bola diskotéka a ľahli sme si spať.
    V utorok po učení sme sa pripravili na vychádzku.Kubrické rybníky boli fajn, bolo tam veľa rýb a dokonca aj vyzdobený vianočný stromček. Pri jednom sme videli kačičku s roztomilými malými kačičkami. Po obede sme hrali hru "Les je náš domov" - niečo ako bingo, ktoré sa bohužiaľ skončilo lejakom. Škoda, boli sme už pri danielovi škvrnitom.
    Streda - VYTÚŽENÝ DEŇ. Ráno som s radosťou vstala, veď nás čakal celodenný výlet. Najprv sme išli na loď. Keď sme sa plavili po Váhu a počúvali hudbu, mala som pocit, že sa v prírode nič nestalo. Na hrade bolo super, až na tú cestu hore a po schodoch na Matúšovú vežu :)   Nakoniec nastal rozchod pri Morovom stĺpe. Niečo som si kúpila v Priore. Cestou naspäť som si dala škoricovú zmrzlinu (mňam!).


ŠvP 2012 Kubrica pri Trenčíne


Comments