Predvianočné sústredenie 7.A

uverejnené 16. 12. 2012, 13:34 používateľom Neznámy používateľ   [ aktualizované 23. 12. 2012, 10:56 používateľom Zuzana Stenová ]
Viac ako 80 hodín spoločne stráveného času v malebnej dedinke Lúčky pri Kremnici strávili žiaci 7.ročníka od štvrtka 13.12.2012 do nedele večera 16.12.2012. Čas, ktorý spoločne strávili spolu s 3 pedagógmi bol podľa ich vlastných slov "časom budovania vzájomných vzťahov", "časom otvorenia sa pre druhých", časom, v ktorom dokázali puberťáci objaviť čosi krásne z iskry Vianoc, z iskry života, dobra a radosti.
Program bez elektroniky a počítačových hier, program plný objavovania krásy zasneženej krajiny, vzájomných rozhovorov i konfliktov.

Myslím, že čaro nebolo vo výnimočnosti viditeľných momentov, ale v neviditeľných malých krôčkoch detí, ktoré sa učili v každej situácii hľadať niečo viac. V konfliktoch sa učiť znovu odpúšťať a začínať, vedieť ovládať hnev a vedieť ho i úctivo prejaviť, vedieť pomôcť a poslúžiť tým druhým bez toho, aby do toho boli iba tlačení.. To všetko a chvíle, ktoré vieme iba my:) - účastníci napĺňali spoločné hodiny, na ktoré budeme, ako viaceré deti napísali, "spoločne dlho spomínať a čerpať z toho každý deň v triede..."

S prianiami a všetkým krásnym ostáva v nás posolstvo Vianoc veľmi blízke urobiť každý zajtrajšok krajším:


Comments