Pokusy s vodou - exkurzia

uverejnené 28. 4. 2013, 5:31 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 6. 5. 2013, 14:22 používateľom Zuzana Stenová ]

Žiaci 1. B, 3. A a 3. B navštívili detské laboratórium Hókus – Pókus, kde sa zahrali na malých bádateľov - mali možnosť sami experimentovať s vodou, samozrejme v ochranných plášťoch a okuliaroch.

Deti uskutočnili dva pokusy zamerané na rozpúšťanie látok vo vode a výrobu slizu. Pri prvom spomínanom pokuse – rozpúšťanie, malí výskumníci odhalili, či je možné vo vode rozpustiť všetky pevné látky a či sa aj správajú rovnako, keď podobne vyzerajú. V druhom pokuse – Výroba slizu, si deti samostatne vyrobili obľúbenú detskú hračku, pri ktorej sa naučili, že voda má rôzne vlastnosti.

Deti odchádzali nadšené a plné zážitkov.