Deň Zeme, konferencia

uverejnené 28. 4. 2013, 3:00 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 11. 5. 2013, 15:17 používateľom Zuzana Stenová ]

Bližšie v Ružinovskej TV nájdete TU.

Žiačky 7. ročníka našej školy sa 25. apríla 2013 zúčastnili celoružinovskej školskej konferencie na tému: "Ružinov - miesto, kde žijem". Konferencia sa konala v zasadačke Miestneho úradu Ružinov. Organizovalo ju Stredisko environmentálnej výchovy pri MČ Bratislava - Ružinov. Žiaci ružinovských škôl odprednášali spolu 7 prác.

Projekt, ktorý dievčatá zo 7.A prezentovali,bol zameraný na čistotu verejných priestranstiev "Na vine nie je pes". Kontrolovali a mapovali niekoľko týždňov čistotu areálov základných škôl, trávnikov v blízkosti našej školy a tiež areál Štrkoveckého jazera, kde zistili opakované porušovanie VZN . Súčasťou projektu bola aj beseda s pracovníčkou MiÚ a s mestským policajtom a nakoniec i vyhodnotenie dotazníkov (viď príloha). Dievčatá vo svojom projekte sformulovali najčastejšie príčiny znečisťovania verejných priestranstiev  a navrhli tiež kreatívne riešenia na zlepšenie čistoty.

Zážitky z konferencie a prezentácii môžete vidieť tu:

Ċ
Zuzana Stenová,