Olompiáda

uverejnené 22. 11. 2015, 7:48 používateľom Lenka Kubiková   [ aktualizované 9. 12. 2015, 11:53 ]

„NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“

Pod vedením vedúcej ŠKD p. Magdalény Záhorskej sa naša škola zapojila do celoročnej súťaže pre deti materských, základných a špeciálnych škôl. Cieľom Olompiády je naučiť obyvateľov správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si témy ako recyklácia, ochrana životného prostredia, separácia odpadu a spoločenská zodpovednosť.
Za mesiac október vyzbierali naše ratolesti 212kg papiera a 27 kg PET fliaš.

Hotel Crowne Plaza – Zábavno-poučný program s názvom OLO art sa začal dňa 7.12.2015 s veľkým bubeníckym rachotom. Melódie odpadu si s etnobubnovou školou Rytmika zahralo 400 detí s plastovými nádobami a fľašami čiastočne naplnenými šuchotiacim materiálom. Samozrejme, že aj naši žiaci 3.A, 3.B, 3.C  sa zúčastnili tohto zaujímavého programu.