Noc v knižnici 16.10. - 1. etapa

uverejnené 18. 10. 2015, 1:32 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 24. 10. 2015, 12:26 ]
Takmer 90 detí 2. a 4. ročníka sa z piatka na sobotu 16.-17.októbra 2015 ocitlo v rozprávkovej ríši našej večernej školy, aby mohli spoločne a príťažlivou formou lepšie spoznať svet kníh.
Celým večerom ich sprevádzali starší kamaráti : Lea, Sisa,Táňa, Monika, Nela, Kika, Ninka a Vanes.

Pani učiteľky pre malých zvedavcov pripravili rôzne športové, interaktívne, rozprávkové, čitateľské a pokladové stanovištia. Deti absolvovali aj tvorivé dielne na námety slovenských ľudových rozprávok a hádali znelky večerníčkov.

Po úvodnom tanečnom privítaní malými dievčatami z TŠ DANCY , rozdelili sa do skupín a  zamierili na spoločnú večeru  do jedálne, kde ich čakali pripravené chlebíčky, ale aj sladké maškrty od rodičov.

Keď si naplnili brušká, rozbehli sa po nočnej škole získavať body na stanovištiach. Posledným bolo nájsť sladký poklad ukrytý v areáli školy. Na záver ich čakala malá diskotéka v telocvični, kde sa poriadne rozšantili. Potom sa v pokojnej nálade pobrali do svojich tried, kde im po uložení do postieľok  pani učiteľky čítali rozprávky na dobrú noc.

Ráno si upratali, naraňajkovali sa a postupne sa rozlúčili s nádejou, že v pondelok sa opäť všetci spoločne uvidíme posilnení lepšími vzťahmi s p. učiteľkami a vychovávateľkami a deťmi navzájom....

Akcia na podporu čitateľskej gramotnosti, čítania s porozumením, prácou s textom, tvorivosťou  priniesla okrem tohto želateľného úžitku predovšetkým lepšie scelenie kolektívov, spoločné učenie sa a naladenie sa na seba v skupine a aktívnym rozvojom vzájomných vzťahov...
Tešíme sa na ďalšiu.....NOC  V  KNIŽNICI.....zostane nezabudnuteľná.....
 Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME  ☺☺☺☺☺

Noc v knižnici 16.10.2015


video z večerníčkovej noci:

Video YouTubeComments