Nenásilná komunikácia pre učiteľov

uverejnené 1. 7. 2013, 14:55 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 27. 9. 2013, 11:15 používateľom Zuzana Stenová ]

Piatok 30. júna, pondelok a streda 1. a 3. júla  spolu s 27. a 30.augustom 2013 tvoria celodenné výcvikové školenia tímu učiteľov našej školy zamerané na komunikačné zručnosti a cvičenia Nenásilnej komunikácie.

Vzdelávanie akreditované Ministerstvom školstva si zabezpečujú učitelia z grantových programov z podpory Nadácie Orange a mestskej časti Ružinov.

Hlavné tematické okruhy vzdelávania:

-          Pochopenie pocitov a potrieb,

-          Premena energie hnevu v prospech života,

-          Vyjadrenie empatie voči sebe  (pochopenie seba samého, sebaprijatie, odpustenie sebe),

-          Vyjadrenie empatie voči druhej osobe (pochopenie druhej osoby, prijatie druhého),

-          Vyjadrenie vďaky v celistvosti.

Očakávané výsledky:

-          Vidieť skutočné príčiny konfliktov,

-          Prežívanie sily úprimnej komunikácie, ako aj silu prirodzeného vyjadrenia vlastných pocitov a potrieb.

·         Od účinnosti  akreditácie programu vzdelávanie ukončilo 32 škôl,  pracovných skupín a tiež individuálne prihlásení pedagógovia a dospelí z celého Slovenska, celkovým počtom vyše 650 účastníkov. Referencie a ďalšie podrobnosti môžete dočítať aj na webových stránkach  www.nenasilnakomunikacia.eu, www.consensus.sk .

Niečo z toho, čo sme sa naučili: