NÁCVIK RESUSCITÁCIE

uverejnené 1. 3. 2015, 2:28 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 2. 3. 2015, 10:46 ]
Každý človek, žiak by mal byť schopný účinne a rýchlo poskytnúť prvú predlekársku pomoc pri akomkoľvek poranení. Život ohrozujúci stav  je bezvedomie. Do príchodu sanitky osobu, ktorá nedýcha, treba resuscitovať. 23.2. - 25.2. si žiaci 2. stupňa mali možnosť pod odborným dohľadom zdravotnej služby RESCUE nacvičiť resuscitáciu na modernej figuríne. Členom zdravotnej služby sme vďační za všetky profesionálne rady, ktoré umožnia našim učiteľom a žiakom poskytnúť prvú pomoc nie len teoreticky ale aj prakticky. Ako zodpovedne naši žiaci pristupovali k nácviku prvej pomoci si môžte pozrieť na fotografiách.
                                                                                                           Mgr. H. Jarolímková

Prvá pomoc II.st.