Logo Bratislavy z ruží

uverejnené 28. 9. 2013, 14:30 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 1. 11. 2013, 12:34 používateľom Zuzana Stenová ]
Opäť sme sa pustili, v stredu 25.9.2013, v našej škole do revitalizačného projektu, tentoraz s myšlienkou vytvoriť LOGO  Bratislavy z červených záhonových ruží. Celkom 54 ruží bude ozdobovať vstupnú časť areálu školy, kde budú môcť ľudia zo širokého okolia sledovať množstvo ruží upravených do tvaru bratislavského loga. Žiaci ôsmeho ročníka najprv pripravili počas týždňa pôdu, preorali, prekopali, odstránili trávu a potom pokračovali žiaci siedmeho ročníka, ktorí položili na pôdu izolačnú fóliu, vykopali jamy, posadili ruže, skrášlili ich  bielymi kamienkami a mulčovacou kôrou. Takto v priebehu pár hodín vznikol nádherný záhon, ktorý bude verejnosť obdivovať, žiaci sa budú i naďalej o neho starať a tak pocítia akúsi blízkosť ku kúsku pôdy svojej školy, do ktorého dodali kus svojho žiackeho  JA a MOJA  ŠKOLA...

Tento projekt bol zrealizovaný s podporou hlavného mesta Bratislava. Týmto ďakujeme grantovej komisii za udelenie finančného príspevku.