LEDNICE - zámok ako z rozprávky

uverejnené 8. 6. 2017, 11:47 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 9. 6. 2017, 0:58 používateľom Zuzana Stenová ]

7.6. 2017 žiaci 6.AB, 7.A a 8.A navštívili zámok Lednice s rozsiahlou záhradou, ktorý patrí medzi najkrajšie pamiatkové komplexy v ČR.  Lednicko - valtický areál bol v r.1996 zapísaný aj do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
V zámku žiaci obdivovali reprezentačné miestnosti, tyrkysový, modrý, červený, čínsky salón, všetky boli zariadené vzácnym nábytkom a predmetmi, ktoré si majitelia dovážali z ďalekých ciest.
Po prehliadke zámku a príjemnej polhodinovej prechádzke cez zámecký park žiaci prišli k rozhľadni Minaret.        Po zdolaní 302 schodov vo výške necelých 60m sa žiakom naskytol úžasný výhľad do okolitej krajiny.
Na cestu naspäť k zámku žiaci využili  koče, ktoré ťahali kone z Hippoclubu Lednice.
Záver výletu patril romantickej prechádzke v rozkvitnutých záhradách.

Koncoročný školský výlet do Ledníc určite patril k tým najkrajším......
                                                                                                  Jarolímková, Felcanová

FOTO tu