KOŠARISKÁ A BRADLO - MOHYLA

uverejnené 25. 9. 2014, 12:53 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 30. 9. 2014, 12:33 používateľom Zuzana Stenová ]
25.9.2014 si deviataci a ôsmaci vyskúšali vyučovanie dejepisu priamo v teréne. Navštívili múzeum významného slovenského politika, vedca a generála M.R.Štefánika. Vystavené exponáty a odborný výklad žiakom poskytol podrobný a zaujímavý pohľad na Štefánikovu osobnosť, na jeho diplomatickú činnosť, na jeho záľuby a aj súkromie. Na Bradle žiaci obdivovali travertínovú mohylu M. R. Štefánika, ktorá bola postavená v r. 1928 a skladá sa z dvoch terás a v rohoch sa týčia 12 metrové obelisky.
Veríme, že po absolvovaní tejto exkurzie  deviataci na hodine dejepisu zvládnu test z histórie na výbornú!