KOŠARISKÁ a BRADLO

uverejnené 29. 9. 2016, 10:24 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 29. 10. 2016, 11:55 používateľom Zuzana Stenová ]
  29. septembra 2016  ôsmaci a deviataci zamenili hodiny dejepisu v triede  za vyučovanie priamo v teréne. Navštívili Múzeum M.R.Štefánika, významného slovenského politika, vedca a generála. Vystavené exponáty a odborný výklad žiakom ponúkol zaujímavý pohľad na Štefánikovu osobnosť, na jeho diplomatickú činnosť, jeho záľuby a aj súkromie.
Na Bradle, kde je M.R.Štefánik pochovaný, žiaci obdivovali travertínovú mohylu, ktorú postavili v r. 1928. Skladá sa z dvoch terás a v rohoch sa týčia 12 metrové obelisky. Za prekrásneho slnečného počasia sa žiakom naskytol aj úžasný výhľad do okolitej krajiny.
S príjemnými zážitkami a novými poznatkami sme sa vrátili a tešíme sa na ďalšiu zaujímavú exkurziu.
                                                                                                                                               H. Jarolímková

Ak chcete vidieť viac fotiek kliknite na fotku.