Kino Lumiére

uverejnené 25. 3. 2015, 13:23 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 25. 3. 2015, 14:11 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk ]
25.3. sa žiaci šiesteho a siedmeho ročníka v
kine LUMIÉRE
zúčastnili projekcie slovenskej rozprávky Sedem jednou ranou
od významného slovenského režiséra Dušana Trančíka.
Od filmových teoretičiek sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavého o vzniku a výrobe hraných filmov, aj o špecifikách filmového žánru - rozprávka. Po zhliadnutí filmu žiaci  počas diskusie dostali vyčerpávajúce odpovede na všetky svoje zvedavé otázky.
Rozprávka o šikovnom krajčírovi, ktorý jednou ranou zabil sedem múch, premohol nebezpečného diviaka, kozorožca a dvoch obrov a tak získal ruku princeznej a celé kráľovstvo, šiestakov a siedmakov príjemne zabavila a obohatila  tiež o nové vedomosti z filmovej tvorby.
                                                                                                 Mgr. Helena Jarolímková

kino Lumier