Jeseň u nás v ŠKD

uverejnené 10. 11. 2012, 0:00 používateľom Martina Čermáková   [ aktualizované 10. 11. 2012, 4:38 používateľom Zuzana Stenová ]
Jesenná šarkaniáda
V stredu 7.11.2012 sme zažili skvelú šarkaniádu na školskom dvore. Vietor nám prial a niektoré šarkany naozaj mierili až k nebesiam. Pani vychovávateľky sa premenili na chvíľku na techničky a opravárky všetkých pokazených a rozpadávajúcich sa šarkanov. A deti mohli po ich zásahu opäť púšťať svoje šarkany.  Deťom sa veľmi páčila šarkaniáda, vybehali sa do sýtosti a keď ich šarkan vzlietol, boli ešte šťastnejšie. Na deti sa prišli pozrieť aj niektorí rodičia. Za svoju snahu a zručnosť pri narábaní so šarkanom boli deti odmenené diplomom a lízatkom.

Jesenné dielne
V pondelok 29.10.2012 pred jesennými prázdninami sa deti vyšantili na tvorivých dielňach, ktoré sa konali v priestoroch ŠKD v popoludňajších hodinách. Mohli si vyrobiť vrecúško s ježkom, strašidelného ducha, veselú tekvičku s korálkami, servítkovou technikou jesenný tanierik a poskladať si technikou origami čierneho havrana. Deťom sa tvorivé dielne veľmi páčili a nevedia sa dočkať ďalších dielní.

Jesenné športovanie
V stredu 24.10.2012 sme na školskom dvore zorganizovali pre deti v ŠKD jesenné športovo-zábavné popoludnie. Deti plnili rôzne súťažné disciplíny, ako napr. beh okolo ihriska, klokaní skok, hod na cieľ, prenášanie loptičky na lietajúcom tanieri, pohyblivý chodník.  Samozrejme, že povzbudzovali svojich kamarátov pri jednotlivých disciplínach a povzbudzovať svoje detičky prišli aj samotní rodičia. Za svoje výkony boli odmenené diplomom a lízatkom.