JABLKO PLNÉ ZDRAVIA

uverejnené 19. 10. 2015, 8:50 používateľom helena.jarolimkova@zsmedzilaba.sk   [ aktualizované 19. 10. 2015, 12:51 ]
21.október je  Deň pôvodných odrôd jabĺk. Žiaci na druhom stupni pátrali, čím sú jablká prospešné pre naše zdravie. Je pravda, že sú elixírom pre zdravie, krásu a zdrojom energie?  Výsledky  prác 6.A, 7.A, 8.A a 9.A si môžte pozrieť na fotkách. Presvedčia vás, že naozaj platí: "Každý deň jablko, od lekára ďaleko." A druhostupniarom   záleží na ich zdraví.  Počas kontroly  v 5.A a v 6.B sme zistili, že až 81 percent prítomných žiakov malo  na desiatu jablko alebo jablkový džús, jablkový koláčik, tvaroh s jablkom a pod. Jeseň nám servíruje rozmanité chutné voňavé odrody jabĺk. Tak neváhajte a zahryznite sa do zdravia!

Mgr. H. Jarolímková

Jablko plné zdravia