Interaktívna výstava Moje mesto – Čím chceš byť? 5. - 6.ročník

uverejnené 11. 12. 2012, 12:28 používateľom Neznámy používateľ   [ aktualizované 11. 12. 2012, 12:43 používateľom Zuzana Stenová ]

Každý z nás si určite ešte spomína na sladké časy, keď sme túžili byť spevákmi, smetiarmi, kozmonautmi alebo hercami. Priťahovali nás práca za pokladňou, na pošte alebo hviezdna popularita. Naše priania sa však časom zmenili, niektoré sa nám teraz zdajú dokonca komické. Nie každému sa splní jeho detský sen a naozaj sa stane tým, čím chcel byť ako malý. ,,Ako to bude s našimi deťmi?“ pýtajú sa mnohí z Vás. Nuž, nazrite s nami jedným očkom do priestoru Detského múzea.

Žiaci V.A, VI.A a VI.B triedy mali v utorok 11.12.2012 možnosť nahliadnuť do zákulisia mnohých povolaní. V múzeu na Vajanského nábreží sa konala interaktívna výstava Čím chceš byť? a deti veľmi zaujala. Po rozdelení do skupiniek navrhovali názov vlastnému mestu (Medzilaba), v skupinkách sa zahrali na stavbárov, osvetľovačov, logistov, IT-pracovníkov alebo kaderníčky. Ich úlohou bolo naštudovať si náplň práce jednotlivých povolaní a predstaviť ju ostatným. Všetci sa zhostili svojich úloh na výbornú, posedeli si v detskej kaviarničke a za snaživosť získali i sladkú odmenu.  

Comments