Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

uverejnené 26. 2. 2015, 6:40 používateľom Zuzana Stenová   [ aktualizované 27. 2. 2015, 2:50 ]
V utorok 24.2. sa v popoludňajších hodinách konalo v žiackej knižnici školské kolo Hviezdoslavovho Kubína - súťaže v prednese poézie a prózy. Porota zložená z vyučujúcich slovenského jazyka hodnotila u súťažiacich výber textu, zvukovú stránku reči, ovládanie textu a jeho prednes.
V kategórii II (5. a 6.r.) si prvenstvo odniesla Sofia Mačurová (5.B),
                                                  2. miesto Nina Rozvadská (5.A) a
                                                  3. miesto Vanesa Fontániová,                                                                                     Ema Malatinská (obe 6.A).
V kategórii III (7., 8 a 9.r.) si prvenstvo odniesla Karolína Mikluščáková (9.A),
                                                 2. miesto Silvia Maťková (9.A) a
                                                 3. miesto Richard Pokorný (8.B).
Obe víťazky jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu v obvodnom kole, ktoré sa uskutoční 18.3.  Už teraz im držíme palce a veríme, že budú úspešne bojovať. Cenu divákov si odniesla víťazka Sofia Mačurová.

Hviezdoslavov Kubín