exkurzia Energia zblízka, 7. - 9.ročník

uverejnené 22. 9. 2012, 14:01 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 18. 1. 2013, 12:33 používateľom Zuzana Stenová ]
Fakulta elektrotechniky a informatiky STU sa dňa 21.septembra 2012 stala priestorom pre inovatívne vzdelávanie našich siedmakov, ôsmakov i deviatakov. Projekt Energia zblízka, do ktorého sme sa ako škola zapojili sa v prvej fáze týkal mladších žiakov, keď zažili tvorivé vyučovanie priamo u nás v škole 6.9.2012. Následne na to sme sa v druhej etape vybrali so staršími žiakmi priamo na pracoviská, kde sa veda dotýka skutočného života a poznatkov, ktoré sa žiaci práve v týchto ročníkoch učia. Žiaci mohli vidieť v 4 workshopoch výskumné laborátoriá slnečnej energie, svetelnej energie umelých svietidiel, elektrických výbojov a prenosov v elektrických rozvodov a nakoniec i v učebni informatiky v interaktívnych programoch a hrách na stránke www.energiazblizka.sk.

Správanie a práca detí v jednotlivých skupinkách bola veľmi dobrá. Viac atmosféry môžete vidieť i z fotografií akcie:

V rámci súťaže Energie zblízka sa podarilo trom žiakom našej školy aj vyhrať hodnotné ceny:

Dominik Vlnka z 3.A,
Nikola Pisoňová zo 6.B,
Ervín Cutlac zo 7.A

Bližšie tu.

Škola získala aj Certifikát o úspešnom absolvovaní enviro-edukačného projektu Energia zblízka: