Energia zblízka, 2. - 6. ročník

uverejnené 9. 9. 2012, 6:29 používateľom Viktor Križo   [ aktualizované 18. 1. 2013, 12:31 používateľom Zuzana Stenová ]

Nový náučno-zábavný projekt pre deti nazvaný Energia zblízka 6.septembra 2012 otvoril vzdelávacie aktivity našej školy a zároveň prierezové témy environmentálnej a ekologickej výchovy.

Deti sa mohli zábavnou formou dozvedieť, ako vzniká elektrická energia a ako putuje z miesta výroby až k zásuvkám ich domova. Takisto ako s energiou zaobchádzať, ako ňou šetriť, alternatívne ju získavať a množstvo ďalších zaujímavých informácií.

Naživo mohli vidieť a vyskúšať si pokusy s výrobou veternej energie, energie z vody a iných alternatívnych zdrojov. Bližšie o programe sa možno dočítať aj tu.

Následne, 21.9.2012 sa priamo na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU zúčastnia programu aj starší žiaci 7. - 9.ročníka a uvidia ešte ďalšie zaujímavé pokusy a získajú poznatky. Učivo o energii a jej šetrení je nielen prierezovou témou Štátneho vzdelávacieho programu, ale aj priamo učebným obsahom predmetu Fyzika a Technika.

Bližšie možno vidieť aj z fotografií programu:

Škola získala aj Certifikát o úspešnom absolvovaní enviro-edukačného projektu Energia zblízka: